Львівська ОДА запрошує підприємців на конкурс з отримання гранту у сфері енергоефективності

Львівська ОДА запрошує підприємців на конкурс з отримання гранту у сфері енергоефективності

Фінансування надає «Фінсько-український трастовий фонд», яке планується виплатити до кінця 2021 року

Львівська ОДА запрошує підприємців на конкурс з отримання гранту у сфері енергоефективності
Фото: pixabay.com

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації (ОДА) запрошує до участі в конкурсі на грантове фінансування для проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Про це повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА із посиланням на інформацію Держенергоефективності – координатора грантової програми в Україні.

Як зазначається, грантове фінансування для стимулювання співпраці України та Фінляндії у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики надає «Фінсько-український трастовий фонд», який фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється Північно екологічною фінансовою корпорацією – НЕФКО (NEFCO – Nordic Environment Finance Corporation).

«Кошти планується виплатити до кінця 2021 року», – йдеться у повідомленні.

Подати заявку на отримання грантового фінансування мають змогу органи місцевого самоврядування та бізнес.

«Фінансування демонстраційних проектів може надаватися як грантове фінансування українським підприємствам з наданням переваги МСП (малим та середнім підприємствам) для державних та приватних проектів», – йдеться у пповідомленні.

Крім того, закупівлі повинні бути прив'язані до фінської частки, що означає, що кожен проект повинен мати інтерес у Фінляндії у формі консалтингу, поставок або інвестицій. Рівень фінської частки становить щонайменше 30% від загальної вартості проекту. Вибраними консультантами є, головним чином, компанії, зареєстровані у Фінляндії.

Як зазачають у Львівській ОДА, підготовлені проекти можна надсилати в департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження на  електронну адресу pek@loda.gov.ua.

Ціль «Фінсько-українського трастового фонду» – сприяти співпраці між Фінляндією та Україною та визначити можливості надання консультаційних послуг та інвестицій для проектів у сферах енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, виробництва енергії з відходів та створення інтелектуальних енергетичних систем.

Північна экологическая финансовая корпорация (NEFCO – Nordic Environment Finance Corporation) НЕФКО – це міжнародна фінансова організація, створена в 1990 році Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Її діяльність пов'язана з фінансуванням практичних заходів, що сприяють зеленому росту.

Нагадаємо, днями Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлюваної енергетики» (відповідний законопроект №8015), яким, зокрема, скасовуються вимоги до проведення обов'язкової експертизи для зведення вітряних електростанцій (ВЕС).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті