Конфлікт навколо громадянства: Україна висилає угорського консула, Угорщина – українського

Конфлікт навколо громадянства: Україна висилає угорського консула, Угорщина – українського

Консульство Угорщини за спиною в української влади надає українцям угорське громадянство

Конфлікт навколо громадянства: Україна висилає угорського консула, Угорщина – українського
фото МЗС України

Міністерство закордонних справ України оголосило консула Угорщини персоною нон-грата і попросило його покинути країну протягом 72 годин.

«Послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню було вручено ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин», – йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій на сайті відомства.

Угорське міністерство закордонних справ повідомило про дзеркальні заходи у відповідь – висилку консула України в Будапешті у відповідь на дії Києва щодо угорського консула в місті Берегове. Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто знову пригрозив заблокувати вступ України до Євросоюзу та НАТО.

«Розраховуємо, що угорська сторона у подальшому утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків по відношенню до України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства», – заявили в українському міністерстві.

Нагадаємо, раніше Сійярто заявив, що Угорщина збирається чинити перешкоди на шляху інтеграції України в Євросоюз.

Дипломатичний конфлікт між двома країнами розгорівся після того, як у мережу було викладено відеоролик, знятий прихованою камерою, в якому відбувається процес надання українцям угорського громадянства, і при цьому працівники консульства дають вказівки не розповідати українській владі про отримане друге громадянство.

Нагадаємо, після ухвалення Україною закону про освіту у вересні минулого року Будапешт пригрозив сповільнити євроінтеграцію України і розпочав блокаду українських ініціатив у НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті