ЗАЗ виграв позов у Польського казначейства

ЗАЗ виграв позов у Польського казначейства

Український виробник авто не буде сплачувати штраф

ЗАЗ виграв позов у Польського казначейства
Фото ЗАЗ

Варшавський суд визнав необґрунтованою позовну заяву Державного Казначейства Польщі до українського виробника автівок ЗАЗ про невиконання додаткових умовних зобов'язань, повідомляє прес-служба УкрАвто.

Зазначається, що у позові казначейство вимагало понад 250 млн злотих ($ 70 млн) як штраф. Проте суд відхилив доводи. 

«Ми вітаємо це позитивне рішення Варшавського суду. З огляду на деякі «відмінності» нашої судової системи і польської, ми змогли переконатися в тому, що винесення справедливого рішення на користь іноземного інвестора абсолютно нормальне явище, навіть якщо позивачем виступає держава. Це ніщо інше як висока правова культура суспільства, в якому діє принцип верховенства права», зазначив Ігор Сенюта, начальник департаменту майнових відносин Корпорації УкрАвто.

Польске держказначейство звинувачувало українське підприємство в невиконанні зобов'язаньщо передбачені в приватизаційному договорі від 2005 року з купівлі 19,9% акцій FSO за 100 польських злотих, реальна вартість яких на той час оцінювалися незалежними експертами з великої четвірки в більш ніж мінус 1,2 мільярда злотих. Ці зобов'язання не включені в Інвестиційний план.

Нагадаємо: «ЗАЗу» загрожує банкрутство: фінансове становище дуже важке.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті