Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
«Вибачте всі, кого я підвів»: Олег Сенцов змушений примусово припинити голодування

«Вибачте всі, кого я підвів»: Олег Сенцов змушений примусово припинити голодування

Політв'язень уточнив, що годування буде примусовим і його думку вже ніхто не запитує

«Вибачте всі, кого я підвів»: Олег Сенцов змушений примусово припинити голодування
Олег Сенцов
Фото: Ітар-Тасс

Засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування, якого дотримувався з середини травня, повідомив російський Інтерфакс з посиланням на заступника директора ФСВП Валерія Максименка.

«Так, він припинив голодування. Кращі дієтологи Москви розробили для нього спеціальну дієту для виведення його з голодування», – сказав Максименко.

Раніше про припинення голодування Сенцова повідомили деякі ЗМІ.

Оновлено: Олег Сенцов написав у заяві, яку передав через свого адвоката Дмитра Дінзе, що з 6 жовтня примусово змушений припинити голодування, яке він тримав більше 140 днів.

«У зв'язку з критичним станом мого здоров'я, а також патологічними змінами у внутрішніх органах, найближчим часом заплановано застосування до мене примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується. Нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки для організму. Насильницьке годування буде проводитися в рамках реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта», – наводить «Нова газета» уривок із заяви режисера.

«45 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс надірваний організм, але мети так і не досягнуто. Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів», – додав Сенцов.

Нагадаємо, з 14 травня 2018 року Сенцов тримає голодовку з вимогою відпустити всіх українців, незаконно утримуваних в РФ. Прохання про помилування режисера, спрямоване його матір'ю, не було прийнято до розгляду. Так, Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону в серпні 2015 року засудив Сенцова, затриманого в Криму 2014 року, до 20 років колонії суворого режиму за «підготовку теракту». 

Як писав MindОлега Сенцова вивезли з колонії в міську лікарню для планового обстеження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті