Ймовірність хімічних атак в Британії стає все ближчою – міністр

Ймовірність хімічних атак в Британії стає все ближчою – міністр

Міністр безпеки Британії остерігається людей, які воювали в Сирії та Іраку, а потім повернулись додому

Ймовірність хімічних атак в Британії стає все ближчою – міністр
фото pixabay.com

Ймовірність здійснення терактів із застосування біологічної або хімічної зброї стає все реальнішою у Великобританії. Про це заявив міністра безпеки країни Бен Воллес, передає Reuters.

«Терористи продовжують вивчати нові способи вбивати нас на наших вулицях, хімічна та біологічна зброя стають все ближчими. Вони розвивають та працюють над найкращими арсеналами. Ми маємо бути готовими до того дня, коли це прийде на наші вулиці», – сказав він.

Протягом минулого року в Британії, як зазначається, відбулось 5 атак, які були визнані терактами, 4 з яких здійснили ісламістські бойовики. В результаті цих нападів загинуло 36 осіб. Крім того, поліції вдалось відвернути ще принаймні 17 атак, а рівень національної загрози так і залишився «суворим», що свідчить, що теракти залишаються цілком ймовірними.

«Ці речі (хімічна та біологічна зброя) використовувались на полі бою і зрештою будуть адаптовані для використання на внутрішній арені», – сказав Ніл Басу, який є очільником управління по боротьбі з тероризмом у Великобританії.

Британські служби остерігаються щодо людей, які покинули країну, щоб воювати від імені «Ісламської держави» в Іраку та Сирії, а згодом повертаються додому із новими знаннями та вміннями, які вони отримали на полі бою. Воллес повідомив, що близько 900 британців воювали в Сирії та Іраку, приблизно половина з них повернулась додому, ще приблизно 150 загинули.

Басу також підкреслив,що нездатність заключити угоду з ЄС, яка б дозволила Великобританії продовжувати ділитись та отримувати дані із своїми європейськими колегами, нанесе неабиякої шкоди боротьбі з тероризмом

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло