Мінфін спростив реєстрацію касових апаратів для підприємців

Мінфін спростив реєстрацію касових апаратів для підприємців

Наказ дає можливість суб'єктам - власникам РРО реєструвати касові апарати в один крок за один день, замість п'яти днів як було раніше

Мінфін спростив реєстрацію касових апаратів для підприємців
Фото: Shutterstock

Сьогодні набув чинності указ міністерства фінансів про зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО. Про це повдіомляє прес-служба Мінфіну.

Так, спрощується процес реєстрації касових апаратів підприємцями.

ДФС створює реєстр екземплярів РРО та реєстр центрів сервісного обслуговування, які міститимуть всю необхідну інформацію про РРО. Це дасть можливість суб'єктам – власникам РРО реєструвати їх в один крок за один день, замість п'яти днів як було раніше, подавши лише одну заяву за спрощеною формою.

Наказ скасовує також вимогу вклеювати звітні чеки в книгу КОРО наприкінці кожного дня.

Разом з цим, підприємці зможуть не використовувати книги КОРО, але, якщо касовий апарат зламався або відсутня електроенергія, він зобов’язаний припинити продаж або надання послуг до відновлення роботи РРО.

Нагадаймо, в червні цього року, Мінфін запропонував спростити реєстрацію касових апаратів та використовувати для розрахунків інші гаджети, а також вести касові книги в електронному вигляді.

За даними Державної фіскальної служби, станом на кінець минулого року кількість зареєстрованих касових апаратів в Україні сягнула майже 280 000: обладнання використовували 120 000 суб’єктів господарювання на 260 000 господарських об’єктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті