США уклали таємну угоду із Туреччиною, щоб звільнити пастора Брансона

США уклали таємну угоду із Туреччиною, щоб звільнити пастора Брансона

Очікується, що Брансона може бути звільнено найближчими днями

США уклали таємну угоду із Туреччиною, щоб звільнити пастора Брансона
фото pixabay.com

Білий дім очікує, що пастор Ендрю Брансон з Північної Кароліни буде звільнений турецький урядом і повернеться до США найближчими днями, через два роки після його затримання. Про це повідомляє NBC із посиланням на власні джерела з адміністрації.

Зазначається, що американська сторона уклала таємну угоду з Туреччиною, згідно з якою Брансона буде звільнено після того, як деякі звинувачення проти нього будуть зняті під час наступного судового засідання, запланованого на п’ятницю 12 жовтня. Деталі угоди є таємницею, але джерела зазначають, що в обмін США послаблять економічний тиск на Туреччину.

Втім адміністрація президента Трампа не до кінця впевнена, що Анкара виконає свою частину угоди, оскільки Брансона вже мали звільнити кілька місяців тому, але Туреччина цього так і не зробила.

«Ми вважаємо, що пастор Брансон є невинним, а слухання в п’ятницю – це ще одна гарна можливість для турецької судової системи звільнити американського громадянина», – підкреслило одне з джерел.

Білий дім, посольство Туреччина у США та сім’я Брансона від коментарів відмовились.

Нагадаємо: турецька влада звинувачує пастора Брансона у сприянні терористичним угрупуванням. Адміністрація Трампа агресивно наполягала на його звільненні, заявляючи, що його затримали незаконно. Загалом Брансону загрожує ув’язнення терміном на 35 років.

Відносини Туреччини та США загострилися після відмови Анкари звільнити пана Брансон з-під домашнього арешту. Трамп наказав збільшити мита на алюміній (до 20%) і сталь (до 50%) з Туреччини. 

У відповідь Анкара розпорядилась підняти ввізні мита на деякі американські товари, включаючи легкові автомобілі (на 120%), вироби з тютюну (на 60%), алкоголь (140%).

Більше про погіршення відносин між США та Туреччиною і його причини читайте в матеріалі Mind «Криза в Туреччині: банківська система на межі колапсу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті