Євросоюз хоче подати до арбітражного суду на Україну через заборону на вивезення лісу-кругляка

Євросоюз хоче подати до арбітражного суду на Україну через заборону на вивезення лісу-кругляка

Мораторій нібито суперечить умовам угоди про асоціацію з ЄС

Євросоюз хоче подати до арбітражного суду на Україну через заборону на вивезення лісу-кругляка
фото pixabay.com

Євросоюз має намір розпочати торговий арбітраж з Україною стосовно мораторію на вивезення лісу-кругляка. На думку ЄС, мораторій порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Таку інформацію надала віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе, на яку посилається Інтерфакс-Україна.

«На жаль, Україна дійсно з введенням мораторію на вивезення лісу-кругляка порушує Угоду про асоціацію. Це зобов'язання буде розглядатися в рамках торгового арбітражу. І з боку Євросоюзу є готовність почати цей торговий арбітраж між Україною і ЄС», – сказала вона.

При цьому Клімпуш-Цинцадзе наголосила, що надання Євросоюзом макрофінансової допомоги Україні більше не залежить від зняття даного мораторію. Цей пункт виведений з переліку умов.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко запропонував виключити із закону «Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів» пункт про те, що на 8 років забороняється експорт паливної деревини (дров). Порошенко зазначив, що така заборона суперечить зобов'язанням України в рамках СОТ та угоди про асоціацію з ЄС.

Як відомо, в Україні з 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу, в тому числі сосни.

Скасування мораторію зникло з переліку вимог для отримання нової макрофінансової програми Євросоюзу. У цьому питанні ЄС вирішив задіяти двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію.

4 вересня Комітет Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва погодився з пропозиціями президента України про виключення заборони експорту дров із закону «Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті