ДФС: підприємці стали рідше судитися з фіскальною службою і вважають за краще укласти угоду зі слідством
Спецпроект
Трансформації бізнесу

ДФС: підприємці стали рідше судитися з фіскальною службою і вважають за краще укласти угоду зі слідством

ДФС з початку року забезпечила відшкодування завданих державі збитків у розмірі понад 1 млрд грн «живих» коштів

ДФС: підприємці стали рідше судитися з фіскальною службою і вважають за краще укласти угоду зі слідством
Фото: pixabay.com

Підприємці стали рідше судитися з Державною фіскальною службою (ДФС) і вважають за краще укласти угоду зі слідством, щоб ще до направлення справи до суду, сплатити податки, йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Про це повідомив перший заступник Голови ДФС Сергій Білан і зазначив, що слідчими підрозділами фінансових розслідувань ДФС за 9 місяців поточного року в суди направлено 1020 кримінальних проваджень, в яких забезпечено відшкодування завданих державі збитків у розмірі понад 1 млрд грн, що вдвічі перевищує показник минулого року. Як він також уточнив, що 90% цих надходжень до бюджету становлять суми податків, сплачені добровільно, а також штрафні санкції за їх несплату.

«Якісна робота слідчих і сукупність зібраних доказів у ході досудового розслідування, безумовно, впливають на те, що підприємці стали рідше судитися з ДФС і вважають за краще укласти угоду зі слідством, щоб ще до направлення справи до суду, сплатити податки. Але для нас дуже важливо, що вони стали розуміти: ми не прагнемо наповнити в'язниці, наше завдання – зламати злочинні схеми та дати бізнесу можливість вийти «з тіні», – зазначив Сергій Білан. – В цілому з початку року у закінчених кримінальних провадженнях перераховано до бюджету мільярд гривень «живими» коштами». За його словами, як наслідок, кримінальні провадження за такими фактами направлені в суд для звільнення осіб від кримінальної відповідальності, як це і передбачає Кримінальний кодекс України.

При цьому, розслідувалося 5 900 кримінальних проваджень, що не перевищує показник минулого року.

«До судів направлено на 99 кримінальних проваджень або на 11% більше, ніж в минулому році, – зазначив Сергій Білан. – Пріоритетом в діяльності слідчих податкової міліції стали розкриття злочинів, скоєних організованими групами. Зокрема, з початку року до суду направлено 30 таких кримінальних проваджень, що фактично є найбільшим показником роботи в цьому напрямі за всі роки існування податкової міліції».

Раніше, ДФС анонсувала проведення 2865 перевірок до нового року.

Як писав Mind, ДФС додатково включив у план перевірок 78 забудовників з обсягом доходів у 14,6 млрд грн. Так, тільки протягом 5 днів жовтня забудовники повідомили про 4283 найманих осіб (проти 1650 за 5 днів вересня).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті