ДФС: підприємці стали рідше судитися з фіскальною службою і вважають за краще укласти угоду зі слідством
ДФС з початку року забезпечила відшкодування завданих державі збитків у розмірі понад 1 млрд грн «живих» коштів

Підприємці стали рідше судитися з Державною фіскальною службою (ДФС) і вважають за краще укласти угоду зі слідством, щоб ще до направлення справи до суду, сплатити податки, йдеться у повідомленні на сайті ДФС.
Про це повідомив перший заступник Голови ДФС Сергій Білан і зазначив, що слідчими підрозділами фінансових розслідувань ДФС за 9 місяців поточного року в суди направлено 1020 кримінальних проваджень, в яких забезпечено відшкодування завданих державі збитків у розмірі понад 1 млрд грн, що вдвічі перевищує показник минулого року. Як він також уточнив, що 90% цих надходжень до бюджету становлять суми податків, сплачені добровільно, а також штрафні санкції за їх несплату.
«Якісна робота слідчих і сукупність зібраних доказів у ході досудового розслідування, безумовно, впливають на те, що підприємці стали рідше судитися з ДФС і вважають за краще укласти угоду зі слідством, щоб ще до направлення справи до суду, сплатити податки. Але для нас дуже важливо, що вони стали розуміти: ми не прагнемо наповнити в'язниці, наше завдання – зламати злочинні схеми та дати бізнесу можливість вийти «з тіні», – зазначив Сергій Білан. – В цілому з початку року у закінчених кримінальних провадженнях перераховано до бюджету мільярд гривень «живими» коштами». За його словами, як наслідок, кримінальні провадження за такими фактами направлені в суд для звільнення осіб від кримінальної відповідальності, як це і передбачає Кримінальний кодекс України.
При цьому, розслідувалося 5 900 кримінальних проваджень, що не перевищує показник минулого року.
«До судів направлено на 99 кримінальних проваджень або на 11% більше, ніж в минулому році, – зазначив Сергій Білан. – Пріоритетом в діяльності слідчих податкової міліції стали розкриття злочинів, скоєних організованими групами. Зокрема, з початку року до суду направлено 30 таких кримінальних проваджень, що фактично є найбільшим показником роботи в цьому напрямі за всі роки існування податкової міліції».
Раніше, ДФС анонсувала проведення 2865 перевірок до нового року.
Як писав Mind, ДФС додатково включив у план перевірок 78 забудовників з обсягом доходів у 14,6 млрд грн. Так, тільки протягом 5 днів жовтня забудовники повідомили про 4283 найманих осіб (проти 1650 за 5 днів вересня).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].