Росія припиняє експорт нафтопродуктів у Білорусь, щоб та не продавала їх Україні

Росія припиняє експорт нафтопродуктів у Білорусь, щоб та не продавала їх Україні

Економісти підрахували, що Білорусь заробляє до 5% ВВП на реекспорті нафтопродуктів

Росія припиняє експорт нафтопродуктів у Білорусь, щоб та не продавала їх Україні
фото kremlin.ru

Росія з листопада 2018 року і до кінця 2019 року не постачатиме в Білорусь бензин, дизель і мазут, повідомляє РІА «Новости».

Причини припинення поставок нафтопродуктів – безмитний експорт нафтопродуктів до Білорусі є недоцільним, ідеться в статті. Білорусь повністю забезпечує свої потреби в нафтопродуктах за рахунок переробки російської нафти, а надлишки «використовує в своїх цілях», поставляючи їх в Україну, при цьому заробляючи мільярди доларів.

У російському Міністерстві енергетики повідомили, що поставки певних нафтопродуктів, які не виробляються в Білорусі, збережуться, але експорт автобензину, солярки і мазут припиняється.

В Міненерго вважають, що реальна потреба Білорусі в нафтопродуктах набагато нижча, ніж ввезені 2,3 млн тонн нафтопродуктів з Росії на суму понад $900 млн.

Білорусь із такою позицією не погоджується. Президент Олександр Лукашенко заявив, що не розуміє докорів Росії щодо переробки темних нафтопродуктів та продажу їх на зовнішньому ринку. Глава держави вказав на те, що практика ця нова.

Після підрахунку білоруськими економістами з'ясувалося, що на реекспорті російських нафтопродуктів Білорусь заробляла до 5% відсотків свого ВВП, йдеться в статті.

«Російський, український і білоруський народи завжди, попри всі розбіжності об'єднувала кмітливість. Кмітливість українців полягала в тому, що Білорусь – зручний і дешевий канал для реекспорту», – сказав директор з енергетичного напрямку Інституту енергетики і фінансів РФ Олексій Громов.

«Ми не хочемо допомагати іншій державі на шкоду собі. Українці можуть купити нафту десь ще, якщо не хочуть купувати у Росії безпосередньо. Те, що ми втрачаємо чималі гроші, стало занадто помітно», – додає аналітик Дмитро Адамідов.

Також у виданні вважають, що в зв'язку з забороною на експорт нафтопродуктів, в Україні ринок продуктів нафтоперегонки сильно постраждає.

У статті повідомляють, що економісти не виключають заміщення білоруських поставок Казахстаном або іншими сусідами по Європі.

«Україна закуповує альтернативний газ в Європі за ціною на 10-15% вище російського, те ж саме буде і з нафтопродуктами», – вважає Громов.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло