Ракета SpaceX виведе на орбіту арт-об'єкт, який можна буде побачити з Землі

Ракета SpaceX виведе на орбіту арт-об'єкт, який можна буде побачити з Землі

Його призначення – красиво блищати в небі три місяці, а далі конструкція згорить в атмосфері

Ракета SpaceX виведе на орбіту арт-об'єкт, який можна буде побачити з Землі
orbitalreflector.com

Ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX виведе на орбіту в листопаді супутник, єдине призначення якого – блищати в зоряному небі.  Ініціатором проекту Orbital Reflector є американський фотограф, оператор і політичний активіст Тревор Пеглін.

Orbital Reflector («Орбітальний відбивач») – це надувна стела довжиною 30 м, яка буде відбивати промені сонця і відсвічувати в космосі.

«Я звернув увагу на те, що в космосі давно вже господарюють військові. І я задумався, чи може космос бути іншим. Для мене було важливо створити такий арт-об'єкт, який спонукав би людей вийти на вулиці, поглянути на небо і теж поміркувати про це – про політику щодо космосу», – зазначає 44-річний Пеглін.

Він розробляв свій проект 3 роки, його вартість оцінюється в $1,3 млн, цю суму вдалося зібрати за допомогою приватних пожертвувань.

Передбачається, що Falcon доставить на орбіту контейнер розміром з коробку від взуття, в якому буде знаходитися надувний супутник, виготовлений з термостійкої плівки на основі синтетичного поліефірного волокна. На висоті приблизно 560 км над Землею плівка розправиться і набуде видовженої форми стели. Матеріал має властивість відбивати сонячне світло, і цей фактор відіграє ключову роль в проекті.

Арт-об'єкт буде сяяти в нічному небі 3 місяці, для спостереження за ним не знадобляться телескопи чи будь-які інші оптичні прилади. Потім «Орбітальний відбивач» опуститься в щільні шари атмосфери і згорить.

Нагадаємо, компанія Airbus запускає конкурс технологічних проектів з підкорення Місяця: будуть цікавими всі ідеї, які допоможуть створити на супутнику Землі колонію людей.

Тим часом NASA на честь свого 60-річчя запускає новий проект з пошуку позаземних цивілізацій і виявлення в космосі техносигналів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло