Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Російські хакери заразили вірусами енергетичні компанії України та Польщі

Російські хакери заразили вірусами енергетичні компанії України та Польщі

GreyEnergy збирає інформацію в системі, а одного разу дасть можливість зловмисникам здійснити кібердиверсію

Російські хакери заразили вірусами енергетичні компанії України та Польщі
фото Shutterstock

Три енергетичні і транспортні компанії України і Польщі були заражені новітніми шкідливими програмами. З їх допомогою російські хакери запланували здійснити кіберсаботаж,  повідомляє Reuters з посиланням на компанію з кібербезпеки ESET.

За її даними, атаку здійснило хакерське угруповання, відповідальне за попередні напади на український енергетичний сектор за допомогою програми BlackEnergy. За даними британських правоохоронців, ця група пов'язана з військовою розвідкою Росії. Розроблений нею новий вірус, який був впроваджений в українські та польські системи, отримав назву GreyEnergy.

Зловмисники запустили його в комп'ютери своїх жертв за допомогою фішингу, отримавши можливість моніторити їх мережі та збирати конфіденційну інформацію, в тому числі паролі та логіни. ESET виявила спроби хакерів відшукати вразливі місця в комп'ютерах, що керують виробничими процесами.

За даними ESET, на цьому етапі кіберзлочинці проводять щось на зразок розвідки, щоб одного разу провести кібердіверсію. Як заявили в ESET, GreyEnergy є активним і небезпечним.

У Києві підтвердили факт атаки проти двох українських компаній.

У Кремлі відкидають звинувачення.

Нагадаємо, у грудні 2015 року вірус BlackEnergy відключив електроенергію в Івано-Франківській області, залишивши на кілька годин без світла кілька сотень тисяч чоловік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті