ФГВФО нарахував у реєстрі учасників Фонду 81 банк-учасника

ФГВФО нарахував у реєстрі учасників Фонду 81 банк-учасника

Загальний обсяг заборгованості неплатоспроможних банків перед НБУ становить 48,02 млрд грн

ФГВФО нарахував у реєстрі учасників Фонду 81 банк-учасника
Фото: pixabay

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) станом на 1 жовтня 2018 року нарахував у реєстрі учасників Фонду 81 банк-учасника, загальну суму коштів, що акумульована Фондом, яка склала 14,8 млрд грн, а також надходження від регулярного збору за січень-вересень 2018 року, які склали 2,6 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Фонду.

Як зазначається, загальна сума коштів, отримана вкладниками банків, що були передані в управління Фонду після набуття чинності 26 лютого 2012 року Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», у рамках виплати гарантованого відшкодування станом на 1 жовтня 2018 року склала 88,3 млрд грн.

Згідно з інформацією ФГВФО, тимчасова адміністрація введена у 1 фінустанові – ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива», наведено 89 банків, що ліквідуються.

ФГВФО нарахував у реєстрі учасників Фонду 81 банк-учасника
Фото: ФГВФО

Крім того, виконавча дирекція Фонду прийняла рішення, відповідно до яких, продовжено строки здійснення процедури ліквідації на 1 рік: у ПАТ «ЮСБ Банк» – до 27 грудня 2019 року включно, у ПАТ КБ «Південкомбанк» – до 25 вересня 2019 року включно, у ПАТ АБ «Столичний» – до 20 вересня 2019 року включно, у ПАТ «КБ «УФС» – до 12 листопада 2019 року включно та у ПАТ «КБ «Гефест» – до 1 жовтня 2019 року включно.

Також, ФГВФО здійснював виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам АТ «Ерде Банк», ПАТ «Класикбанк» та АТ «Банк «Таврика». На даний момент виплати відшкодування вкладникам цих банків Фондом гарантування вкладів завершено у зв’язку з  поданням документів для внесення запису в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про ліквідацію банків як юридичної особи.

Так, у ході тимчасової адміністрації та ліквідації вкладниками АТ «Ерде Банк» отримано 457,8 млн грн гарантованого відшкодування коштів за вкладами, що становить 99,5% від загальної суми до виплат (460 млн грн).

У свою чергу вкладниками АТ «Банк «Таврика» отримано 1,823 млрд грн гарантованого відшкодування за вкладами, що становить 99,7% від загальної суми до виплат (1,829 млрд грн).

Решта вкладників цих банків, як і 45 вкладників ПАТ «Класикбанк», яким підлягало до виплати 0,3 млн грн, так і не звернулись до Фонду гарантування вкладів за отриманням відшкодування.

У той же час, за інформацією Національного банку (НБУ) станом на 1 жовтня 2018 року, загальний обсяг заборгованості неплатоспроможних банків перед Центробанком становить 48,02 млрд грн, з яких основна сума кредиту складає 41,34 млрд грн та відсотки на суму 6,68 млрд грн.

До того ж, як писав Mind, Мінфін повинний виплатити майже 100 млрд грн держборгу до кінця року.

Нагадаємо, ФГВФО на початку жовтня звертався до вкладників збанкрутілих банків, щоб вони отримали компенсацією, на виплати якої у Фонда залишилось 3 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло