«Укртрансгаз» планує сплатити за модернізацію найбільшого ПСГ майже 1 млрд грн

«Укртрансгаз» планує сплатити за модернізацію найбільшого ПСГ майже 1 млрд грн

Проведення аукціону заплановано на 18 грудня 2018 року, заявки на участь приймаються до 12 листопада

«Укртрансгаз» планує сплатити за модернізацію найбільшого ПСГ майже 1 млрд грн
Фото: utg.ua

АТ «Укртрансгаз» оголосило в системі електронних торгів Prozorro тендер з очікуваною вартістю в 998 млн грн на реконструкцію компресорного цеху № 4 дотискувальної компресорної станції «Більче-Волиця» – найбільшого в Україні підземного газосховища (ПСГ). Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії.

Передбачається, що підрядник виконає проектно-вишукувальні, будівельні й ремонтні роботи до 31 грудня 2019 року.

Заявки на участь в тендері можуть надсилати усі зацікавлені інженерні організації до 12 листопада, а проведення аукціону заплановано на 18 грудня 2018 року.

«Проектна продуктивність цеху після реконструкції становитиме 20 млн нм3/добу. Відбір активного обсягу газу за 165 діб складатиме 2700 млн нм3, закачування активного обсягу газу за 130 діб досягатиме 2380 млн нм3. При цьому мінімальна продуктивність цеху при закачуванні газу в ПСГ (підземне сховище газу) становитиме 14 млн нм3/добу, а при відборі – 12 млн нм3/добу. Робочий розрахунковий тиск газу на виході з компресорного цеху складатиме 41 кгс/см2, мінімальний тиск газу на вході при закачуванні в ПСГ – 28,3 кгс/см2, а при відборі – 17,1 кгс/см2», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, закупівля буде здійснена згідно EPC-контракту. Його відмінність від типових українських договорів підряду в тому, що переможець тендеру самостійно розробляє проектну документацію, проводить вишукувальні роботи й погоджує проектну документацію, а по завершенні робіт – спільно з замовником вводить об’єкт в експлуатацію.

Процедура закупівлі відбудеться з урахуванням сукупної вартості володіння обладнання (так зване TCO, Total Cost of Ownership), що призведе до зниження фінансових витрат «Укртрансгазу» при експлуатації встановленого обладнання протягом усього часу його використання.

Більче-Волицько-Угерського ПСГ є другим за розмірами в Європі та найбільшим в Україні. Воно має об’єм 17 млрд куб м і приймає участь у наданні послуг зберігання газу, в тому числі в режимі митного складу, для іноземних та українських замовників. Також це ПСГ може виконувати роль буферу для компенсування добового коливання обсягів газу в ГТС України у разі виникнення позаштатних ситуацій та різкої зміни споживання як українськими так і європейськими споживачами. При очікуваному обсязі активного газу в ПСГ України на початок опалювального періоду в 17 млрд кв м, в Більче-Волицько-Угерському ПСГ концентрується більше 8 млрд кв м.

Нагадаємо, Україна після завершення опалювального сезону збільшила запаси природного газу в своїх підземних сховищах (ПСГ) на 9,24 млрд куб м до до 16,67 млрд куб м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло