S&P підтвердило стабільність довгострокового та короткострокового кредитних рейтингів України

S&P підтвердило стабільність довгострокового та короткострокового кредитних рейтингів України

Нова програма співпраці з МВФ сприятиме стабілізації макроекономічної політики України в 2019 році

S&P підтвердило стабільність довгострокового та короткострокового кредитних рейтингів України
Фото: Shutterstock

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні В- / В, повідомляє Інтерфакс.

Як зазначається в прес-релізі агентства, прогноз – «стабільний».

Одночасно був підтверджений рейтинг країни за національною шкалою «uaBBB».

«Не дивлячись на те, що Україна не отримувала фінансування в рамках програми Міжнародного валютного фонду з березня 2017 року, ми очікуємо, що нова програма, оголошена МВФ, буде схвалена до кінця 2018 року, – йдеться в повідомленні агентства. – Ми вважаємо, що нове Угода з МВФ допоможе Україні виконати її значні зовнішні боргові зобов'язання, погашення яких настає в наступному році, і в той же час проводити зважену макроекономічну політику в рік президентських і парламентських виборів».

Прогноз «стабільний» відображає думку аналітиків S&P GR, що існуюча в даний момент програма розширеного фінансування МВФ буде достроково припинено, проте замість неї буде реалізована нова програма строком на 14 місяців. Вона сприятиме стабілізації макроекономічної політики України в 2019 році.

Негативний вплив на рейтинги може надати ситуація, при якій проблеми з фінансуванням з боку міжнародних організацій-донорів та / або нездатність уряду країни залучити фінансування на ринках капіталу в найближчі кілька місяців поставлять під питання його здатність обслуговувати значний зовнішній держборг в наступному році, відзначають експерти агентства.

Позитивне рейтингова дія можливо, якщо Україна продемонструє більш значний, ніж очікується, економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних показників, що дозволить ЦБ країни (НБУ) ще більше пом'якшити валютні обмеження, а також «якщо ми прийдемо до висновку, що ситуація в непідконтрольних уряду регіоні – на сході країни – стабілізувалася і подальша ескалація напруженості не передбачається», йдеться в повідомленні.

Як писав Mind, минулого року агентство також зазначало, що Україна зберігає кредитний рейтинг на рівні B-/B і наголошувало, що якшо Україна не отримає чергового траншу від МВФ, рейтинг переглянуть у бік зниження.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло