Захворіло у світі
30,513,096
Померло у світі
951,994
Вилікувалось у світі
20,781,642
Захворіло в Україні
172,712
Померло в Україні
3,516
Вилікувалось в Україні
76,754
Вимоги уряду РФ можуть призвести до зупинки роботи російських авіакомпаній – S7

Вимоги уряду РФ можуть призвести до зупинки роботи російських авіакомпаній – S7

Мінтранс РФ наполягає на тому, щоб провайдерами систем бронювання були виключно російські юридичні особи

Вимоги уряду РФ можуть призвести до зупинки роботи російських авіакомпаній – S7
фото pixabay.com

Застосування нового проекту постанови російського Мінтрансу може призвести до повної зупинки діяльності російських авіакомпанії та/або тривалій (2-4 роки) та дороговартісної міграції в інші системи бронювання. Про це йдеться у листі генерального директора авіакомпанії «Сибір» (яка входить до групи S7) Володимира об’єдкова президенту Асоціації експлуатантів повітряного транспорту Володимиру Тасуну, передає видання «Вєдомості».

Проект постанови «Вимоги до автоматизованої інформаційної системи оформлення повітряних перевезень» передбачає, що з 1 січня 2020 року сервери та бази даних, які забезпечують бронювання та продаж авіаперевезень всередині РФ, мають бути розміщені в Росії. Провайдер системи бронювання повинен бути російською юридичною особою.

Зазначається, що три найбільші російські авіакомпанії мають закордонних провайдерів: «Аерофлот» користується послугами американського Sabre, S7 – швейцарського SITA, «Уральські авіалінії» – іспанського Amadeus. Майже всі інші компанії працюють з російською компанією «Сирена-тревел» (за виключенням лоукостера «Побєда» та авіакомпанії «Азимут»).

Sabre та Amadeus є глобальними лідерами на цьому ринку і вони можуть відмовитись від інвестування сотен мільярдів доларів у виконання постанови заради російського бізнесу, вважає топ-менеджер іноземного провайдера.

В той же час російські провайдери не відповідають вимогам авіакомпаній, підкреслює Об’єдков. Якщо для невеликих компаній це не проблема, то для великих авіаперевізників, які входять до світових авіаальянсів, російська «Сирена-тревел» не має поки відповідного функціоналу.

За словами Об’єдкова, будуть і інші наслідки. Зокрема, повністю зникне можливість взаємодіяти з партнерами по One World, іноземні авіакомпанії-партнери не зможуть продавати квитки на внутрішні рейси в S7, що в свою чергу, спричинить втрату компанією не менше 5 млрд рублів виручки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті