Іран проситиме Росію торгувати іранською нафтою в обхід санкцій США – Вашингтон

Іран проситиме Росію торгувати іранською нафтою в обхід санкцій США – Вашингтон

Росія, отримуючи партії іранською нафти на Каспії, може потім видавати її за свою і виводити далі на ринок

Іран проситиме Росію торгувати іранською нафтою в обхід санкцій США – Вашингтон
фото Shutterstock

В адміністрації президента США Дональда Трампа допускають, що Іран попросить у Росії допомоги в торгівлі нафтою в обхід американських санкцій. Про це заявив високопоставлений представник адміністрації Білого дому, передає Financial Times.

«Іран може продавлювати ідею про те, щоб Росія продавала його нафту на світовому ринку з метою обходу санкцій. Я б закликав Росію навіть не розглядати це. В інтересах Росії – відмовитися від будь-якого сприяння Ірану в обході американських санкцій», – зазначив американський чиновник.

Раніше з'явилася інформація, що Іран отримає допомогу від Росії в протистоянні американським санкціям. Про ймовірність створення такого механізму обходу американських санкцій повідомив ізраїльський інформресурс Mako.co.il з посиланням на ізраїльське МЗС.

Цей механізм обходу санкцій США, як зазначається, схвалили глави Росії, Ірану і Туреччини на тристоронньому саміті, який відбувся в Тегерані 7 вересня поточного року. Зокрема, йдеться про домовленість, що Іран буде поставляти свою нафту на НПЗ Росії на Каспії, а звідти «чорне золото» буде направлятися на міжнародний ринок як російська сировина.

Як зазначає видання, в даному механізмі зацікавлена і Європа, країни якої планують зберегти ядерну угоду з Іраном.

Раніше Євросоюз оголосив про те, що планує розробити спеціальний механізм, який дозволить європейським компаніям продовжувати бізнес з Іраном, незважаючи на американські санкції.

Країнам-імпортерам іранської нафти цього разу буде значно складніше отримати виключення зі списку США, ніж при адміністрації Барака Обами. Про це заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін, пише Reuters.

За його словами, державам, які імпортують нафту з Ірану, доведеться скоротити закупівлю іранської нафти більш ніж на 20%, тільки за таких умов їх зможуть виключити з режиму санкції. При Обамі для цього потрібно було скоротити обсяг імпорту з Ірану менше ніж 20%.

«За моїми очікуваннями, якщо ми будемо надавати виключення, то зниження (в імпорті нафти – ред.) будуть більш істотними», – заявив американський міністр фінансів.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, у вересні Іран експортував на 800 тисяч барелів на добу менше, ніж у другому кварталі 2018 року – 1,63 млн б/д. Іранський щоденний нафтовидобуток у вересні 2018 року скоротився до мінімального за 2,5 року – до 3,45 млн барелів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло