Мінфін та Нацбанк оприлюднили законопроект, який запровадить в Україні план BEPS
Чиновники підготували нові податкові правила

Україна має намір виконати вісім дій плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS) до вже втілених дій щодо приєднання до Багатосторонньої конвенції MLI. Про це повідомляється на сайті Національного банкуУкраїни (НБУ).
«Міністерство фінансів України та Національний банк України оприлюднюють проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування», який покликаний підтримати фінансову стабільність в країні в умовах переходу до вільного руху капіталу, підвищити ефективність податкового регулювання та запровадити єдині вимоги до прозорості ведення бізнесу в Україні за міжнародними стандартами», – йдеться в повідомленні.
Проект Закону зокрема спрямований на втілення в Україні восьми найбільш критичних для країни кроків:
- Дія 3: розкриття фізичними особами-резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють (КІК), і правила оподаткування таких компаній;
- Дія 4: обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами;
- Дія 6: запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування;
- Дія 7: запобігання штучному уникненню визнання статусу постійного представництва;
- Дії 8-10: удосконалення контролю за трансфертним ціноутворенням;
- Дія 13: правила звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній.
Регулятор наголошує, що підвищення ефективності податкового регулювання відповідно до Плану дій BEPS вкрай важливе для забезпечення фінансової стабільності в Україні в умовах переходу до вільного руху капіталу, передбаченого Законом України «Про валюту і валютні операції».
«Повномасштабну лібералізацію валютного регулювання стримує брак інших регуляторних важелів, які замість чинних валютних обмежень унеможливили б відплив капіталу в країни з нульовим або низьким рівнем податку на прибуток підприємств. Саме такі важелі надасть прийняття запропонованого законопроекту», – наголосила перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.
Крім того, прийняття цього законопроекту дозволить уникнути визнання України як країни, що не співпрацює з питань оподаткування. Це, у свою чергу, розширить можливості для ведення українським бізнесом повноцінної діяльності на зовнішніх ринках, уникаючи упередженого ставлення з боку іноземних контрагентів, банків та інвесторів.
«Робота за міжнародними стандартами прозорості зробить український бізнес рівноправним гравцем на міжнародних ринках, що сприятиме розширенню його присутності за кордоном, підвищенню інвестиційної привабливості України і пожвавленню її економічного зростання. Тому ми сподіваємося на широку підтримку цього законопроекту народними депутатами та внесення його на розгляд Верховної Ради до кінця поточного року», – зауважила Рожкова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].