Українці стали лідерами за числом отриманих дозволів на проживання в ЄС

Українці стали лідерами за числом отриманих дозволів на проживання в ЄС

Найбільше дозволів українцям видала Польща

Українці стали лідерами за числом отриманих дозволів на проживання в ЄС
Фото: pixabay

Українці стали лідерами за числом отриманих дозволів на проживання в ЄС, яких видали 662 000 тільки протягом 2017 року, передає DW. Такі дані оприлюднила у четвер, 25 жовтня, європейська агенція статистики Eurostat.

Як зазначається, найбільше дозволів українцям видала Польща. Загалом легальне право на перебування в ЄС торік отримали понад 3 млн іноземців.

«Щонайменше 3,1 млн іноземців отримали у Євросоюзу у 2017 році право на проживання, навчання або роботу. Найбільше дозволів на проживання у ЄС – а саме 662 000 – отримали громадяни України. Далі йдуть громадяни Сирії (223 000 довзолів) та Китаю (193 000).

Серед країн Євросоюзу найбільше дозволів на проживання для іноземців видала Польща: 683 000, з яких 87% дозволів видали людям, що приїхали до країни на роботу. Найбільше польських дозволів на проживання – 585 000 у 2017 році отримали українці.

Німеччина слідує за Польщею у переліку країн ЄС, які торік видали іноземцям найбільше дозволів на перебування. Тут видали 535 000 дозволів, з них найбільше отримали громадяни Сирії, Афганістану та Іраку. У той же час, у Німеччині більшість серед тих, хто отримав дозволи на проживання, є біженцями (269 тисяч дозволів). Лише кожен десятий отримувач дозволу приїхав до країни на роботу.

Eurostat  відзначив, що кількість дозволів на проживання, виданих у ЄС, зросла в порівнянні з 2016 роком на 4%.

Нагадаємо, Грецьке агентство із залучення інвестицій Enterprise Greece повідомило, що з початку 2018 року владою країни було видано 2968 посвідок на проживання в обмін на інвестиції в економіку країни. Це робить грецьку програму «золотих» віз найпопулярнішою в Європі.

У свою чергу про те як  працевлаштувати іноземця в Україні, читайте у колонці, менеджера Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Мар’яни Луцишиної спеціально для Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло