Не всі компанії платитимуть податок на виведений капітал

Не всі компанії платитимуть податок на виведений капітал

Мінфін працює над податковою моделлю для компаній з оборотом меншим за 200 млн грн

Не всі компанії платитимуть податок на виведений капітал
Фото Shutterstock

Міністерство фінансів України працює над моделлю введення податку на виведений капітал (НнВК) для компаній з оборотом не більше 200 млн грн, повідомила в.о. міністр фінансів Оксана Маркарова в інтерв'ю Корреспонденту.  

За її словами, цей податок з'явиться в проекті бюджету на 2019 рік до другого читання, коли буде узгоджена остаточна версія і прийнятий відповідний закон.

«Це чітка позиція Президента, що податок на виведений капітал повинен бути введений в дію. Законопроект поданий. Ми працюємо над цим. Повне введення НнВК для всіх категорій дійсно призведе до втрат бюджету, це очевидно, ми порахували», – сказала Маркарова.

Очільниця мінфіну пояснила, що відомство працює над фіскально-нейтральною моделлю для тих компаній, у яких оборот не більше 200 млн грн, оскільки за її словами, це 97-98% всіх українських компаній. Маркарова додала, що з введенням податку на виведений капітал змін за спрощеною системою фізичних осіб не буде, але в той же час, вони можливі для юросіб.

Нагадаємо:  Світовий банк закликав Україну не поспішати вводити податок на виведений капітал замість податку на прибуток.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті