Не всі компанії платитимуть податок на виведений капітал
Мінфін працює над податковою моделлю для компаній з оборотом меншим за 200 млн грн

Міністерство фінансів України працює над моделлю введення податку на виведений капітал (НнВК) для компаній з оборотом не більше 200 млн грн, повідомила в.о. міністр фінансів Оксана Маркарова в інтерв'ю Корреспонденту.
За її словами, цей податок з'явиться в проекті бюджету на 2019 рік до другого читання, коли буде узгоджена остаточна версія і прийнятий відповідний закон.
«Це чітка позиція Президента, що податок на виведений капітал повинен бути введений в дію. Законопроект поданий. Ми працюємо над цим. Повне введення НнВК для всіх категорій дійсно призведе до втрат бюджету, це очевидно, ми порахували», – сказала Маркарова.
Очільниця мінфіну пояснила, що відомство працює над фіскально-нейтральною моделлю для тих компаній, у яких оборот не більше 200 млн грн, оскільки за її словами, це 97-98% всіх українських компаній. Маркарова додала, що з введенням податку на виведений капітал змін за спрощеною системою фізичних осіб не буде, але в той же час, вони можливі для юросіб.
Нагадаємо: Світовий банк закликав Україну не поспішати вводити податок на виведений капітал замість податку на прибуток.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].