Світовий банк закликав Україну не поспішати зі скасуванням податку на прибуток

Світовий банк закликав Україну не поспішати зі скасуванням податку на прибуток

Це може різко зменшити доходи в бюджет, вважають експерти

Світовий банк закликав Україну не поспішати зі скасуванням податку на прибуток
фото Shutterstock

Світовий банк, один з ключових кредиторів України, радить українській владі не поспішати вводити податок на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на повідомлення банку.

Такий крок, на думку організації, може стати причиною того, що бюджетні доходи України зменшаться «в і без того складних фіскальних умовах».

«Україна в 2019 і 2020 роках вимагатиме значних фінансових ресурсів для погашення державного боргу. Тому критичне значення має затвердження реалістичного бюджету на наступний рік і виконання його з дефіцитом не вище 2,5% ВВП», – підкреслюється в повідомленні.

Раніше український уряд підготував проект бюджету з дефіцитом у 2,27% ВВП. Однак документ потрібно буде переробляти, якщо парламент прийме закон про податок на виведений капітал, вказує агентство.

У липні цього року президент України Петро Порошенко передав на розгляд парламенту законопроект про податок на виведений капітал, закликавши прийняти його як невідкладний. У разі прийняття закон дозволить бізнесу не платити податок з тієї частини прибутку, яка інвестується в розвиток. Обкладатися податком будуть дивіденди і подібні платежі в момент їх нарахування власникам.

Зараз підприємства і компанії на Україні кожного кварталу сплачують податок в розмірі 18% прибутку, який визначається як різниця між доходами і витратами.

Згідно із законопроектом, ставки податку на виведений капітал повинні скласти 15% для дивідендів і 20% для прирівняних платежів.

Нагадаємо, Світовий банк прогнозує економічне зростання України у 2018 році на рівні 3,3% за умови фінансування МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті