ДТЕК Ахметова вирішив скупити акції «Павлоградвугілля»

ДТЕК Ахметова вирішив скупити акції «Павлоградвугілля»

Через примусовий викуп акцій у міноритаріїв

ДТЕК Ахметова вирішив скупити акції «Павлоградвугілля»
Фото: УНІАН

Холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, скориставшись правом власника домінуючого контрольного пакета акцій підприємства «ДТЕК Павлоградвугілля», пред'явив публічні вимоги до його міноритарних акціонерів про обов'язковий викуп акцій (squeeze-out) за ціною 2,59 грн за штуку, повідомляє Ліга.

Як зазначається, про це «Павлоградвугілля» повідомляє в системі розкриття даних Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

ДТЕК сумарно володіє 99,92324858%, або 5 млрд 577 млн 439 948 акцій «Павлоградвугілля», тоді як міноритарні акціонери – 4 млн 284 052 акцій.

Таким чином, ДТЕК повинен направити на викуп 11,1 млн грн.

Номінальна вартість акції становить 0,25 грн.

Нагадаємо: минулого року Україна імплементувала вимоги Євросоюзу і прийняла зміни до закону про акціонерні товариства. Ці зміни закріплюють за особами, які володіють 95% або більше відсотків акцій компанії, вимогу здійснювати примусовий викуп акцій у міноритарних акціонерів. Якщо акції компанії не обертаються на біржі понад три роки, ціна визначається незалежною оцінкою.

Як писав Mind, минулого року ДТЕК оголосив про примусовий викуп акцій у міноритаріїв «Західенерго» за ціною 130 грн за штуку. Це найвища ціна, за якою купували акції цієї енергокомпанії ДТЕК і група СКМ за попередні 12 місяців.

Про те, як відбувається squeeze-out після набрання чинності закону «Про акціонерні товариства» і хто виявився найбільш чутливим у цій процедурі, читайте у колонці юриста, адвоката  Юридичної групи LCF Володимира Лавриновича, спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло