Понад 70% американських компаній хочуть перенести виробництво з Китаю
Бізнес-атмосфера в Китаї суттєво погіршилася після введення взаємних мит між двома країнами

Близько 70% американських компаній, які ведуть діяльність у Китаї, замислюються про те, щоб частково або повністю згорнути виробництво у цій країні через напругу, яка виникла внаслідок торгової війни між США та Китаєм, пише Reuters.
Згідно з опитуванням, проведеним Американською торговою палатою в південному Китаї, на яке посилається видання, серед 219 американських компаній, які тут працюють, 74% обмірковують можливість перенесення своїх виробничих ліній за межі Китаю/
При цьому зазвичай розглядаються інші країни, і лише 1% планує створення виробничих баз у Північній Америці.
Між тим китайські компанії менше зацікавлені в тому, щоб вийти із США.
«Тоді як понад 70% американських компаній розглядають можливість відстрочки або відмови від інвестицій в Китаї і перенесення частини або всього виробництва з Китаю, лише половина їх китайських конкурентів поділяють ці міркування», – йдеться в доповіді Американської торгової палати.
Клієнти просять зменшити темпи виконання замовлень або не розміщують їх взагалі, розповів Reuter президент Американської торговельної палати в південному Китаї Харлей Сеєдін.
«Цілком можливо, що люди утримуються від розміщення замовлень, поки ситуація не стане більш визначеною, а також може бути, що вони переходять до інших конкурентів, які пропонують дешевшу продукцію, іноді навіть і в збиток, для отримання частки ринку», – сказав він.
За його словами, один з найскладніших моментів з ринковою часткою пов'язаний з тим, що якщо втратиш її, то її дуже важко повернути.
Також у дослідженні зазначається, що компанії, зайняті в секторі оптової та роздрібної торгівлі, більше страждають від американських мит, тоді як підприємства, пов'язані з сільським господарством, сильніше страждають від китайських обмежень.
Нагадаємо, у вересні США ввели додаткові мита на імпорт китайських товарів загальною вартістю $200 млрд. У відповідь Пекін ввів мита на імпорт американських товарів вартістю $60 млрд, після чого загострилася торгова війна між двома найбільшими економіками світу.
Як повідомлялося, через торгову війну зростання економіки Китаю, за свідченнями аналітиків, уповільнилось до рівня 2009 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].