Підрядник Apple використовує незаконну працю студентів при збірці Apple Watch – розслідування

Підрядник Apple використовує незаконну працю студентів при збірці Apple Watch – розслідування

Тайванські студенти працюють понаднормово по 12 годин на добу

Підрядник Apple використовує незаконну працю студентів при збірці Apple Watch – розслідування
фото Shutterstock

Одного з підрядників Apple компанія запідозрила в незаконній і понаднормовій праці студентів при збиранні Apple Watch. Каліфорнійська компанія розпочала власне розслідування, повідомляє AppleInsider.ru.

Збиранням пристроїв компанії Apple займаються фірми, з якими компанія уклала контракт. Якщо збірка iPhone зазвичай проводиться на заводах Foxconn, то розумні годинники Apple Watch збираються на заводі компанії Quanta Computer, розташованому в тайванському місті Чунцин.

Виявилося, що на виробничих лініях стоять не тільки спеціалісти-працівники, а й прості студенти, яких змушують проходити «стажування» і працювати безоплатно.

Про це повідомила гонконгська правозахисна організація SACOM. Вона зв'язалася з 28 студентами, які розповіли про важкі умови праці.

Їх відправили на заводи вчителі, нібито для проходження літньої практики. На ділі їх поставили поруч з дорослими робітниками і змушували працювати понаднормово, по 12 годин на добу і з одним вихідним в тиждень, виходячи на нічні зміни.

Деякі студенти підкреслили, що викладачі в разі відмови погрожували їм проблемами в навчанні. За словами одного з учнів, кількість незаконно працюючих студентів на четвертому поверсі заводу становила 120 осіб.

Згідно з китайським законодавством, праця студентів може бути законною, але тільки за умови, що вони погодилися на це добровільно.

Компанія Apple вже почала розслідування і в разі підтвердження порушень «вживатиме рішучих заходів впливу на порушників законів», прокоментували в компанії для Financial Times.

Раніше Apple вже стикалася з такими випадками. Наприклад, в 2012 році схожі звинувачення були висунуті компанії Foxconn, а в 2013 році – тайванській фірмі Pegatron.

Як повідомлялося, нові митні збори, введені США на продукцію з Китаю, не зачеплять Apple Watch та фітнес-трекери.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті