ЄБРР поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3,5%

ЄБРР поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3,5%

Перспективи розвитку економіки України покращилися завдяки відновленню співпраці МВФ

ЄБРР поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3,5%
Фото: Shutterstock

Європейський банк реконструкції і розвитку поліпшив прогноз зростання ВВП України з 3% до 3,5% в 2018 році, передають Українські Новини із посиланням на дані банку.

«Економіка України продовжує вихід з різкою рецесії, але перспективи її розвитку покращилися завдяки відновленню співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ)», – йдеться в повідомленні.

Як зазначив ЄБРР в останньому звіті «Регіональні економічні перспективи», прийняття і виконання нової угоди stand-by з МВФ допоможе задовольнити потреби України в зовнішньому фінансуванні в найближчій перспективі і підтримати макроекономічну стабільність під час виборчого циклу 2019 року.

Банк прогнозує темп економічного зростання України на рівні 3,5% в 2018 і 3,0% в 2019 році.

На 2018-2019 припадає погашення значної частини державного боргу в іноземній валюті, що створює ризики для даного прогнозу.

У звіті також відзначається, що швидкий темп зростання реальної заробітної плати і грошових переказів стимулював споживання серед населення, а інвестиції в основні фонди продовжували досить швидко зростати протягом перших двох кварталів 2018, хоча і повільніше, ніж в той же період минулого року.

Загальна інфляція протягом перших 9 місяців 2018 склала 11,4% в порівнянні з попереднім роком, що набагато вище середньострокового цільового рівня 5% плюс-мінус один процентний пункт.

Разом з цим, в період з червня по вересень цей показник знижувався до рівня менше 10%.

З метою стримування інфляції Національний банк (НБУ) підвищував облікову ставку 4 рази – з 14,5% в січні 2017 до 18% у вересні 2018.

Також в звіті наголошується, що волатильність валютного курсу в цілому перебувала під контролем цього року, незважаючи на деякі сезонні відхилення.

Нагадаємо, НБУ зберіг прогноз зростання ВВП на 3,4% у 2018 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло