НБУ підвищив облікову ставку

НБУ підвищив облікову ставку

Регулятор підвищив її на 0,5%

НБУ підвищив облікову ставку
Фото pixabay.com

Національний банк підвищив облікову ставку на 0,5% до 18% річних, повідомляє НБУ.

Від завтра, 7 вересня, облікова ставка становитиме 18% річних. Як зазначає регулятор, проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив низки ризиків і повернути інфляцію в межі цільового діапазону в кінці 2019 року та досягти середньострокової цілі 5% у 2020 році.

Нагадаємо: у липні 2018 року споживча інфляція продовжила уповільнюватися – до 8,9% у річному вимірі, упритул наблизившись до цільового діапазону, установленого Основними засадами грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу (6,5% ± 2 в. п. на кінець ІІІ кварталу 2018 року). І, за попередніми оцінками Національного банку, у серпні інфляція також залишалася близькою до цієї позначки.

Базова інфляція в липні уповільнилася до 8,8% у річному вимірі, що також очікувалося Національним банком. Утім, усе ще високі значення базової інфляції свідчать про збереження суттєвого фундаментального інфляційного тиску. Це насамперед є результатом високих темпів зростання реальної заробітної плати, яке призводить до збільшення виробничих витрат та стійкого споживчого попиту.

Зазначимо, що в середині липня НБУ підвищив облікову ставку до 17,5%.

Нагадаємо: НБУ планує знизити інфляцію до 5% до 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті