Британці самі обиратимуть, хто буде зображений на новій 50-фунтовій купюрі

Британці самі обиратимуть, хто буде зображений на новій 50-фунтовій купюрі

Нацбанк хоче оновити банкноту і випустити її з більш стійкого матеріалу

Британці самі обиратимуть, хто буде зображений на новій 50-фунтовій купюрі
фото DR

Глава Банку Англії Марк Карні оголосив, що на новій банкноті номіналом 50 фунтів стерлінгів, яку банк планує випустити, буде зображений вчений або математик, закликавши британців запропонувати свої варіанти протягом наступних шести тижнів, передає Reuters.

Британці можуть запропонувати свої варіанти на сайті Банку Англії до 14 грудня. Представники регулятора і четверо вчених складуть остаточний список, і Карні оголосить рішення в наступному році.

50 фунтів – найбільший номінал британських банкнот в загальному обороті. Ці банкноти рідко використовуються при щоденних трансакціях, оскільки британці вважають за краще розплачуватися за дорогі покупки картками.

На сьогодні в обігу перебуває банкнота із зображенням на передній частині, звісно, Королеви Єлизавети ІІ, а на звороті – інженера Джеймса Уатта і його ділового партнера Меттью Болтона, які вдосконалили паровий двигун і впровадили його в промислове виробництво наприкінці 18 століття.

«Я радий, що нова (банкнота) вартістю 50 фунтів стерлінгів буде символізувати внесок Сполученого Королівства в науку. Є безліч людей, роботи яких сформували наш нинішній погляд на світ», – сказав Карні на заході лондонського Музею науки.

При Карні Банк Англії випустив пластикові, або «полімерні», банкноти, поширені на його батьківщині в Канаді. Перша така банкнота номіналом 5 фунтів стерлінгів із зображенням колишнього прем'єр-міністра Великобританії Вінстона Черчилля була введена в обіг у вересні 2016 року.

Британська влада повідомила в жовтні, що нова банкнота номіналом 50 фунтів стерлінгів також буде виконана з полімерів. Цей матеріал дає змогу подовжити термін служби банкнот і ускладнити процес їх підробки.

На даний момент в обігу перебувають 330 млн банкнот номіналом 50 фунтів стерлінгів загальною вартістю 16,5 млрд фунтів ($21,5 млрд).

Нагадаємо, у Британії випустили серію монет з Джеймсом Бондом та Лохнесським чудовиськом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло