Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Партію чеського президента Земана спонсорує оточення Путіна – розслідування

Партію чеського президента Земана спонсорує оточення Путіна – розслідування

На президентську компанію за російського сприяння було виділено понад 500 000 євро

Партію чеського президента Земана спонсорує оточення Путіна – розслідування
Мілош Земан
фото УНІАН

Партію громадянських прав президента Чехії Мілоша Земана фінансують компанії та особи з найближчого оточення російського президента Владіміра Путіна. Про це йдеться в розслідування чеського видання Mlada fronta DNES.

Стало відомо, що низка компаній, які інвестували кошти в президентську кампанію Земана, були пов’язані зі швейцарським юристом Фабіо Делько, який, у свою чергу, працював на хрещеного батька дочки Путіна, віолончеліста Сергія Ролдугіна, та інших олігархів, що входять до оточення президента РФ. Зазначається, що юрист допомагав Ролдугіну керувати офшорними компаніями вартістю в сотні тисяч доларів. Інформацію про це було розкрито завдяки Panama Papers.

Делько також контролює низку компаній у Чехії, які протягом останніх років виділяли кошти на Партію громадянських прав, загалом ці компанії-спонсори надали 13 млн чеських крон (понад 500 000 євро).

Як відомо, Земан славиться своїми дружніми відносинами з Путіним та проросійськими поглядами на світові проблеми.

Хоча теперішній голова політичного об’єднання  Любомир Нечас навідріз спростовує зв’язки донорів партії з адвокатом Делько, та називає це «випадковим збігом».

Нагадаємо: наприкінці січня 2018 року проросійського главу Чехії Мілоша Земана було переобрано на другий президентський термін.

73-річний Земан відомий своїми ісламофобськими поглядами та підтримкою скасування санкцій Євросоюзу проти Росії, а також пропонує пробачити Росії анексію Криму, виплативши Україні грошову компенсацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті