Операції у АТ «ВТБ Банк» проводяться, однак спостерігається зниження обсягу ліквідності – НБУ

Операції у АТ «ВТБ Банк» проводяться, однак спостерігається зниження обсягу ліквідності – НБУ

На це також вплинув процес згортання діяльності банку та рішення Апеляційного суду Києва про блокування активів

Операції у АТ «ВТБ Банк» проводяться, однак спостерігається зниження обсягу ліквідності. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Згідно з повідомленням, це відбувається в процесі згортання діяльності банку і тривалий час було поглиблене рішенням Апеляційного суду Києва про блокування активів фінансової установи. 

Так, відповідне рішення фактично позбавило ВТБ Банк  можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого у процесі стягнення заставного майна та активів.

5 листопада 2018 року банк був змушений ввести превентивні обмежувальні заходи, направлені на стримування відтоку коштів клієнтів: введені комісії та ліміти на зняття готівки.

«Національний банк здійснює посилений моніторинг ситуації, що склалася, та за потреби вживатиме заходів у межах повноважень, передбачених чинним законодавством», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим регулятор наголошує, що ситуація з ліквідністю в банку не впливає на стабільність банківського сектору України: частка банку становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

На сьогодні ліквідність банківського сектору становить понад 80 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування.

Раніше з'явилась інформація, що сьогодні, 5 листопада, ВТБ Банк перестав відправляти платежі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло