Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Відсьогодні громадяни зможуть підписувати документи за допомогою мобільного пристрою

Відсьогодні громадяни зможуть підписувати документи за допомогою мобільного пристрою

Набрав чинності закон про електронні довірчі послуги

Відсьогодні громадяни зможуть підписувати документи за допомогою мобільного пристрою
фото pixabay.com

Відсьогодні запрацював засіб ідентифікації особи – MobileID, завдяки якому громадяни зможуть отримувати державні послуги чи підписувати документи за допомогою мобільного пристрою, йдеться на сайті уряду.

Про це повідомив сьогодні під час засідання Кабміну міністр юстиції Павло Петренко із посиланням на відповідний закон «Про електронні довірчі послуги», який набрав чинності сьогодні, 7 листопада.

«Для того щоб скористатися послугою MobileID, треба звернутися до вашого мобільного оператора та оформити за допомогою паспорту й ідентифікаційного коду SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис», – підкреслив міністр юстиції.

За його словами, нова технологія захищає дані за допомогою найсучасніших криптографічних алгоритмів, є доступною на всіх типах мобільних пристроїв, де встановлені операційні системи Android, iOS, Symbian тощо. Окрім цього, SIM-картки дають змогу працювати з декількома кваліфікованими сертифікатами одночасно, що зручно для громадян, які можуть виступати одночасно і фізичними, і юридичними особами.

Як зазначається, завдяки нормам закону збільшено кількість державних послуг, які може отримати кожен українець, не виходячи з дому. Навіть більше, забезпечено конфіденційність та повний захист персональних даних, а електронна ідентифікація українських користувачів визнаватиметься в усьому світі.

Так, за словами міністра, реальністю для українських громадян та бізнесу стане отримання публічних послуг на території всього Європейського союзу.

Нагадаємо: 5 жовтня набув чинності закон «Про електронні довірчі послуги».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті