Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
НБУ планує дозволити українцям інвестувати за кордон без обмежень

НБУ планує дозволити українцям інвестувати за кордон без обмежень

Центробанк оприлюднив проекти постанов нового валютного регулювання для публічного обговорення

НБУ планує дозволити українцям інвестувати за кордон без обмежень
Фото: Shutterstock

Нацбанк пропонує в рамках запровадження новацій у валютному регулюванні дозволити українському бізнесу і населенню інвестувати за кордон, спочатку – у межах електронного ліміту, а згодом – взагалі без обмежень, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Так, Нацбанк оприлюднив для публічного обговорення три з семи проектів нормативно-правових актів, які стануть основою для принципово нової ліберальної і прозорої системи валютного регулювання, передбаченої Законом України «Про валюту і валютні операції». Як зазначається, ще три проекти регулятор наразі доопрацьовує і планує також оприлюднити для публічного обговорення протягом місяця.

«Бізнес та населення, яке зараз змушене отримувати ліцензії для інвестування за кордон, зможе протягом перехідного періоду здійснювати їх в рамках електронного ліміту, який не вимагатиме отримання будь-яких дозвільних документів, а згодом – взагалі без обмежень», – йдеться у повідомленні.

Крім того, запропоноване нове валютне регулювання містить новації щодо спрощення проведення транскордонних операцій населення з валютою.

Так, згідно із пропозиціями регулятора, операції на суму до 150 000 грн не потребуватимуть документарного супроводу, а нагляд за здійсненням операцій понад цю суму буде спрощений.

«Також для фізичних осіб буде підвищено ліміт для здійснення переказів за кордон без відкриття рахунку і документів – з 15 000 грн до суми, яка визначається Держфінмоніторингом (зараз це 150 000 грн), а для операцій з використанням платіжних карток цей ліміт взагалі буде скасовано», – пропонують у НБУ.

Крім того, стосовно поштових відправлень фізосіб, замість чинного ліміту в 300 євро почнуть діяти загальні правила переміщення через митний кордон, які наразі встановлюють ліміт у 10 000 євро.

Також НБУ пропонує розширення переліку валютних операцій, доступних клієнтам банків, зокрема, дозволити останнім розраховуватися за валютні ОВДП не лише у гривні, а і у валюті, а також проводити операції валютного свопу.

Згідно із проектами документів, НБУ передбачає й спрощення процедури купівлі валюти на міжбанківському ринку для клієнтів банків, а також розширення можливостей для проведення операцій з банківськими металами.

Нагадаємо, у вересні НБУ оприлюднив проект структури валютного регулювання, яке складатиметься з семи нових ключових нормативно-правових актів. Він набуде чинності  разом із введенням у дію закону «Про валюту та валютні операції» 7 лютого 2019 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті