Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Collins Dictionary вибрали слово 2018 року – ним стало «одноразовий»

Collins Dictionary вибрали слово 2018 року – ним стало «одноразовий»

Люди нарешті стали звертати увагу на те, як одноразові побутові речі шкодять довкіллю

Collins Dictionary вибрали слово 2018 року – ним стало «одноразовий»
фото DR

Видавці словника Collins Dictionary оголосили прикметник «single-use» словом 2018 року. В перекладі українською воно означає «одноразовий».

Це «звання» щороку присвоюється словам, які протягом року отримали виняткове значення і частіше за інші поняття вживалися у пресі.

Свій вибір експерти пояснили тим, що люди стали надто часто використовувати одноразові речі, які несуть неабияку шкоду довкіллю. Фотографії пластикового сміття, що плаває в океані  – одноразових трубочок, пакетів, пляшок – призвели до глобальної кампанії зі скорочення використання пластику.

«Одноразовий – термін, що описує предмети, безконтрольне поширення яких завдає шкоди навколишньому середовищу, – названо словом 2018 року за версією Collins», – йдеться в заяві укладачів словника.

У шорт-ліст претендентів на звання слова року також увійшли слова backstop (механізм, який набирає чинності у разі відсутності результатів за іншими домовленостями), MeToo (рух проти сексуальних домагань, в першу чергу, на робочому місці) і VAR (система допомоги арбітрам).

У 2017 році словом року словосполучення fake newsфейкові новини»), в 2016 році – слово Brexit, вихід Великобританії з ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті