Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Кабмін виділив землю у Чорнобильській зоні відчуження для будівництва ВЕС

Кабмін виділив землю у Чорнобильській зоні відчуження для будівництва ВЕС

За два роки надійшло понад 60 заявок від інвесторів на землю в цій зоні під проекти відновлюваної енергетики

Кабмін виділив землю у Чорнобильській зоні відчуження для будівництва ВЕС
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів прийняв рішення виділити земельні ділянки на території зони відчуження ЧАЕС під будівництво об'єктів вітрової енергетики, передає БізнесЦензор із посиланням на прес-службу Мінекології.

Як зазначається, про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак за результатами сьогоднішнього засідання уряду.

Рішення стосується дозволу на розробку проекту землеустрою на декількох ділянках в Іванківському районі Київської області загальною площею 7 га для розміщення, будівництва, експлуатації будівель і споруд об'єктів вітрової енергетики.

«Уряд підтримав пропозицію Мінекології розвивати надалі зону відчуження як територію змін та інновацій. Сьогодні було «зелене світло» від уряду щодо розвитку вітроенергетики в Чорнобильській зоні», – сказав Семерак.

Міністр нагадав, що минулого року Кабмін прийняв низку рішень, які спростили процедуру для ведення господарської діяльності на цій території.

«Зона відчуження має високий рівень інвестиційної привабливості. Це підтверджують інвестори з різних країн світу. Вони готові вкладати сюди кошти», – вважає Семерак.

За даними Мінекології, за два роки надійшло понад 60 заявок від інвесторів на відведення земельної ділянки в зоні відчуження з метою реалізації проектів відновлюваної енергетики. Це як вітчизняні компанії, так і компанії з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Японії та Білорусі.

Нагадаємо: 5 жовтня 2018 року на зазначеній території компанія «Солар Чорнобиль» запустила першу сонячну електростанцію – Solar Chornobyl, проект якої належить українській компанії Rodina Energy Group Ltd і німецькій Enerparc AG. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті