Рада підтримала законопроект про підвищення акцизу на тютюн у першому читанні

Рада підтримала законопроект про підвищення акцизу на тютюн у першому читанні

Ставки на деякі податки можуть підвищитися

Рада підтримала законопроект про підвищення акцизу на тютюн у першому читанні
Фото Shutterstock

Верховна рада прийняла у першому читанні Законопроект № 9260, яким передбачається підвищити акциз на тютюнові вироби на 9% та екоподаток до 10 грн/тонну.

Законопроект підтримали 223 нардепи. Ним передбачається внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.

Ставку за викиди двоокису вуглецю планують підняти з 41 коп /тонна до 20 грн/тонна до 2023 року – тобто підвищення на 5 грн/ тонну щорічно.

Водночас, документ передбачає збільшення ставок рентної плати за надра нафти і конденсату на 2 відсоткових пунктів та залізної руди – на 0,8. Спеціальне використання лісових ресурсів також подорожчає, ставки підвищиться на 50%. 

Законопроект також встановлює контроль за обігом пального через Систему електронного адміністрування реалізації пального, контроль за цільовим використанням пального, призначеного для цілей авіаційного транспорту, введення обліку за переміщенням спирту в СЕАРП

Нагадаємо:  Кабмін хоче обкладати ПДВ посилки з-за кордону вартістю від 100 євро. Це положення також передбачено в прийнятому у першому читанні законопроекті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті