Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Відсьогодні набирають чинності нові критерії визначення ризиків для проведення перевірок на будівництві

Відсьогодні набирають чинності нові критерії визначення ризиків для проведення перевірок на будівництві

Періодичність проведення планових перевірок встановлюється окремо для кожного об’єкта будівництва

Відсьогодні набирають чинності нові критерії визначення ризиків для проведення перевірок на будівництві
Фото: Shutterstock

Відсьогодні набирають чинності нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері містобудівної діяльності, а також  визначено періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) на об’єкті будівництва органами державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідна Постанова Кабінету Міністрів №899 від 31 жовтня набирає чинності з 8 листопада 2018 року.

«Періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері містобудівної діяльності встановлюється окремо для кожного об’єкта будівництва, на якому господарська діяльність може провадитися одним або кількома суб’єктами господарювання», – йдеться у документі.

Як зазначається у поясненні до документу на сайті Уряду, Постановою запроваджено проведення перевірок діяльності суб’єктів господарювання у зазначеній сфері за 3 критеріями, виходячи з відповідних цілей державного нагляду (контролю), оцінки ризиків настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності на підставі шкали балів за кожним показником критеріїв.

«Це своєю чергою сприятиме зменшенню кількості та частоти проведення таких перевірок в залежності від ступенів ризику від провадження господарської діяльності (високого, середнього та незначного)», – йдеться у повідомленні.

Крім того, відсьогодні набуває чинності Постанова Кабміну №904 від 31 жовтня 2018 року,  якою затверджені критерії оцінки ступеню ризику від провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною архітектурно-будівельною інспекцією.

Згідно із документом, до зазначених критеріїв належить клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва, строк провадження господарської діяльності з будівництва наведених об'єктів, а також наявність порушень ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва цих об’єктів протягом останніх 2 років, що передують плановому, але не менш як за результатами 2 останніх заходів державного нагляду (контролю).

Нагадаємо: як зазначали у Мінекономровитку щодо запровадження зазначених нових критеріїв, якщо у бізнесу низький ступінь ризику – перевіряльник приходить до нього раз на 5 років. Якщо високий – не частіше 1 разу на 2 роки.

Як писав Mind, середня ціна за 1 кв. м житла у новобудовах Києва незначно знизилась – з 23 900 грн у вересні до 23 800 грн у жовтні, а вартість житла у новобудовах Київської області зросла на 2% – з 12 600 грн до 12 900 грн за 1 кв. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті