Відсьогодні страхові компанії мають звітувати до Нацкомфінпослуг за новим порядком

Відсьогодні страхові компанії мають звітувати до Нацкомфінпослуг за новим порядком

Розширено перелік підзвітних опцій щодо операцій з активами

Відсьогодні страхові компанії мають звітувати до Нацкомфінпослуг за новим порядком
Фото: Shutterstock

Страховики повинні інформувати Нацкомфінпослуг про операції з активами, які мали місце в звітному періоді і привели до зміни їх обсягів або структури на 10%, зокрема про вид, цілі здійснення угоди, обсяги операції, реквізити і предмет відповідного договору, а також про контрагента, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Така норма закріплена порядком складання звітних даних страховиками закріпленого розпорядженням Нацкомфінпослуг №1521 від 4 вересня 2018 року, який набув чинності з 9 листопада 2018 року, повідомив агентству член Нацкомфінпослуг Олександр Залетов.

При цьому він зазначив, що дані зміни сприятимуть посиленню нагляду за діяльністю страхових компаній.

Крім того, страховики будуть зобов'язані надавати пояснення окремих показників проміжної та річної звітності, зокрема: про порядок формування страхових резервів і частки перестрахувальників в них, методах формування страхових резервів, зокрема порядок визначення часток надходжень сум страхових платежів і сум часток страхових платежів, що сплачуються перестрахувальникам, з відповідних видів страхування. А також про методи, що застосовуються страховиком при проведенні перевірки адекватності страхових зобов'язань і перевищенні частки страхових платежів, що належать перестраховикам, над загальним обсягом страхових платежів, отриманих за звітний період, перевищенні частки страхових виплат, компенсованих перестраховиками, над загальним їх обсягом.

Важливе місце в аналізі діяльності страховика з боку Нацкомфінпослуг буде займати розкриття інформації про наявність обмежень щодо володіння активами і його потенційних зобов'язаннях.

Страховики як підприємства, що представляють суспільний інтерес, будуть зобов'язані не пізніше, ніж до 30 квітня року, наступного за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (в повному обсязі) і іншим способом у випадках, визначених законодавством.

За словами члена Нацкомфінпослуг, датою подання звітності в Нацкомфінпослуг є дата відправки пакета з документами, зафіксована в базі даних спеціалізованого програмного забезпечення, кваліфікована електронна відмітка часу додана до останньої кваліфікованої підпису керівника або головного бухгалтера.

Нагадаємо, страховий ринок України за обсягом зібраних платежів у валютному еквіваленті в 2017 році посів 61 місце в світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло