ТОП-10 мегаполісів з найбільш забрудненим повітрям

ТОП-10 мегаполісів з найбільш забрудненим повітрям

Можливо, колись електромобілі вирішать цю проблему, але поки що показники зашкалюють

ТОП-10 мегаполісів з найбільш забрудненим повітрям
фото DR

Всесвітня організація охорони здоровʼя наголошує, що 9 з 10 людей на планеті щодня вдихають повітря, яке містить підвищену кількість шкідливих речовин. За оцінками експертів, майже 7 млн чоловік помирає щороку від забруднення повітря. Саме повітря є однією з найважливіших проблем в світі, а його стан впливає не тільки на якість життя населення, але і на очікувану тривалість життя, на стан здоров'я і поширення легеневих хвороб.

Експерти із організації Eco Experts склали список найбільш забруднених міст світу.

1. Каїр, Єгипет

Каїр – найбільше місто Близького Сходу. За даними ВООЗ, викид в атмосферу діоксиду азоту, який становить найбільшу небезпеку для здоров'я, досягає в Каїрі рекордних позначок і навіть може бути занесений в Книгу рекордів Гіннесса.

Концентрація в межах міста підприємств важкої промисловості, поганий технічний стан столичного автопарку, побутові та промислові відходи, які у величезних кількостях складуються прямо на міській території, перенаселеність, сильна спека, відсутність дощів і вітру, а також пісок з навколишньої пустелі роблять Каїр містом з найгіршою екологією у світі.

2. Делі, Індія

Делі – друге за величиною (після Мумбаї) місто Індії, яке має статус союзної території. Як і в багатьох інших великих містах, повітря Делі страждає від забруднення.

Найбільший шкідливих викидів у повітря потрапляє через транспорт – 67% від загальної кількості викидів, або 3 тисячі тонн на день. Ще 25% вносять 125 тисяч промислових підприємств і три вугільні теплоелектростанції міста.

3. Пекін, Китай

На сьогодні цей мегаполіс має один з найвищих рівнів забруднення повітря. Смог огортає місто як покривало з брудної вати, а місцеві жителі не виходять з дому без ватно-марлевих пов'язок.

Смог у Китаї виникає через викиди від промислового виробництва і транспорту та спалювання вугілля. Найчастіше наслідки цього видно взимку, коли різке падіння температури призводить до підвищеного попиту на електроенергію.

4. Москва, Росія

Високий рівень забруднення атмосферного повітря зафіксовано поблизу крупних автомагістралей і промислових зон, особливо в східній і південно-східній частині міста. Найвищий рівень забруднення повітря в Москві спостерігається в районах Капотня, Любліно, Мар'їно.

Смог в основному залежить від метеорологічних умов. В безвітряні періоди і при низькому атмосферному тиску шкідливі речовини накопичуються в нижньому шарі атмосфери, концентрації домішок в повітрі можуть різко зростати – виникає смог.

5. Стамбул, Туреччина

Причина забруднення пов'язана переважно з використанням рідкого і твердого палива в домашніх господарствах для приготування їжі та опалення.

Друга проблема пов'язана з великою кількістю автомобілів у містах Туреччини.

У Стамбулі найбільш гостро стоїть проблема забруднення води і повітря, викликаного промисловими і побутовими відходами.

6. Гуанчжоу, Китай

В місті Гуанчжоу населення складає близько 12 млн осіб, які живуть у вкрай небезпечних умовах забруднення повітря. В деякі періоди рівні забруднення вище, ніж в Пекіні.

Промисловість в регіоні розвивається з величезною швидкістю, яка миттєво збільшує кількість автомобілів в місті і жителів.

ТОП-10 мегаполісів з найбільш забрудненим повітрям
фото DR

7. Шанхай, Китай

Згідно з результатами останніх досліджень повітря в Китаї виявилося найбільш забрудненим у світі. Смог окутує хмарочоси в усіх великих містах країни. Темпи розвитку китайської економіки дивують своєю швидкістю.

Влада країни намагається вживати заходів проти екологічного забруднення, але загальні прогнози не надто оптимістичні. Вчені прогнозують, що забруднення повітря в Китаї надалі тільки зростатиме.

8. Буенос-Айрес, Аргентина

Мегаполіс Буенос-Айрес зіткнувся з численними екологічними проблемами. Хоча через порівняно вітряну погоду смог недовго тримається в місті, в різних районах міста спостерігається значне забруднення повітря в результаті промислових і транспортних викидів.

Це призводить до збільшення кількості хворих на рак легенів. Ситуація із забрудненням повітря в місті посилюється високою інтенсивністю вуличного руху.

9. Париж, Франція

Проблема забруднення повітря для Парижа досить гостра, і показники забруднення повітря регулярно порушують нормативи ЄС.

Сильне забруднення повітря взимку пов'язане зі зростанням обсягу вихлопних газів автомашин і диму від спалювання вугілля, а також з безвітряною погодою і відсутністю дощів.

10. Лос-Анджелес, США

За рівнем забрудненості повітря Лос-Анджелеса займає перше місце в Штатах. Експерти стверджують, що 166 млн всіх американців, або 52,1% людей, що живуть в США, проживають в округах з нездоровими рівнями забруднення повітря.

За матеріалами vestifinance.ru

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті