Банк Порошенка відреагував на розслідування «Схем» щодо виведення 2 мільярдів Януковича

Банк Порошенка відреагував на розслідування «Схем» щодо виведення 2 мільярдів Януковича

В банку запевняють, що не могли відмовити у відкритті рахунків особам з «законно набутим» капіталом

Банк Порошенка відреагував на розслідування «Схем» щодо виведення 2 мільярдів Януковича
скрін-шот Youtube

«Міжнародний інвестиційний банк», контрольний пакет акцій якого належить Петру Порошенку, прокоментував, яким чином через цю фінустанову вдалося вивести майже 2 млрд грн сина Януковича і заробити на цьому хороші комісійні в розмірі 20 млн грн, інформує Радіо Свобода.

Відповідне розслідування «Великий куш» напередодні оприлюднила програма «Схеми», спільний проект UA:Перший із «Радіо Свобода».

«Міжнародний інвестиційний банк» Порошенка заявив, що відповідно до законодавства він не міг відмовити у відкритті рахунків фізособам-фігурантам розслідування «Схем» та «не мав права перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися власними коштами, які визнані судом, як законно набуті», йдеться в заяві, розміщеній на офіційному сайті банку.

Прес-служба Адміністрації президента також відреагувала на розслідування. В адміністрації наголосили, що повернуто до українського бюджету за ці роки було значно більше коштів.

«Завдяки зусиллям Генпрокуратури до бюджету повернули 44 млрд гривень, привласнених фірмами, пов’язаними з Януковичем і його оточенням, на основі ухваленого Радою закону, під яким стоїть підпис президента – і це демонструє його «очевидну політичну волю в цьому питанні», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, майже 2 млрд гривень, які знаходились на депозитах підставних осіб у банку Олександра Януковича «ВБР», були виведені готівкою через «Міжнародний інвестиційний банк» Петра Порошенка – попри публічні обіцянки правоохоронців повернути ці гроші в бюджет. Готівка знімалась десятками мільйонів за раз через касу «МІБ». Наголошується, що на цьому фінустанова Порошенка отримала близько 20 млн гривень «комісійних».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті