Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
У Франції податкова буде моніторити сторінки неплатників податків у соцмережах

У Франції податкова буде моніторити сторінки неплатників податків у соцмережах

Фото з розкішними авто або на узбережжі Маямі викличуть підозру, чи справді людина така бідна, як прикидається

У Франції податкова буде моніторити сторінки неплатників податків у соцмережах
фото Shutterstock

Якщо громадянин Франції не сплачує податки, але постить у соцмережах фото з розкішними будинками чи автомобілями – він тепер стане обʼєктом прискіпливої уваги податкових інспекторів, пише hightech.plus з посиланням на заяву міністра держслужби і держбюджету Франції Жеральда Дарманена.

З 2019 року Франція прирівняє публікації в соцмережах до доказів – і підключить до їх пошуку штучний інтелект.

З початку 2019 року податкові інспектори у Франції почнуть моніторити публікації в соціальних мережах для пошуку порушників. Проект запустять в пілотному режимі нарівні з іншими заходами щодо боротьби зі злісними неплатниками.

Інспекція буде зіставляти реальні доходи громадян з публікаціями в соцмережах.

«Якщо ви постійно фотографуєте з розкішним автомобілем, але коштів на таку покупку у вас немає, то, можливо, машину вам позичив двоюрідний брат чи дівчина. А може, й ні», – зауважив Дарманен в інтерв'ю телеканалу M6.

Пости в соцмережах можуть викликати підозри в ухиленні від сплати податків і стати причиною для розслідування, попередив чиновник.

Поки що для пошуку порушників податкова служба Франції моніторить оголошення про покупку і продаж. Багато операцій інспектори проводять вручну, але з 2019 року влада планує впровадити алгоритм для збору і аналізу великих даних.

Видання Connexion пояснює, що система буде виявляти підозрілі випадки, які потім оцінять дата-фахівці. Тільки після цього інформацію передадуть співробітникам податкової служби.

Інші країни також використовують дані соцмереж для пошуку податкових шахраїв. Однак такі програми відкрито не афішуються. У 2013 році в США широко висвітлювали випадок Рашиї Вілсон, яка публікувала на своїй сторінці в Facebook фотографії з пачками грошей і називала себе «королевою податкового шахрайства». Пізніше її пости стали доказами в суді, а Вілсон засудили до 21 року ув'язнення.

Між тим, згідно зі статистикою, органи Державної фіскальної служби України провели протягом 2018 року 18 542 судів з українським бізнесом та громадянами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті