МВФ: Глобальне зростання уповільнюється – ринкам слід бути обачними

МВФ: Глобальне зростання уповільнюється – ринкам слід бути обачними

МВФ прогнозує, що глобальне зростання на 2018-2019 роки залишиться стабільним на рівні 2017 року в 3,7%, але перспективи росту для ряду великих економік були знижені

МВФ: Глобальне зростання уповільнюється – ринкам слід бути обачними
фото www.imf.org

В ряду крупних економік світу спостерігається уповільнення росту і Міжнародних валютний фонд попереджає, що настрої інвесторів можуть «неочікувано розвернутись» на гірші. Про це повідомляє CNBC.

«Незважаючи на те, що вони все ще підтримують зростання, глобальні фінансові умови почали ставати жорсткішими», – йдеться у звіті фонду «Регіональна економічна перспектива» для країн Близького Сходу та Центральної Азії.

Звіт публікується щорічно та дає загальну картину останніх економічних подій та перспектив та питань політики на середньострокову перспективу.

«Погіршення цих подій або більш швидке, ніж очікувалось, погіршення грошво-кредитної політики в країнах з розвинутою економікою, збільшує ризик раптового анулювання глобального апетиту до ризику», – йдеться в повідомленні МВФ.

«Глобальні умови змінюються з точки зору показників ризику», – сказав Джихад Азур, директор МВФ з питань Близькосхідної та Центральної Азії, – Хоча ми ще насолоджуємося високим рівнем росту, цей ріст є плато».

В МВФ зазначили, що більш високі процентні ставки в США, більш сильний долар та волатильність фінансового ринку можуть зчинити тиск в деяких країнах з ринками, що формуються та в країнах, що розвиваються.

МВФ прогнозує, що глобальне зростання на 2018-2019 роки залишиться стабільним на рівні 2017 року в 3,7%, але перспективи росту для ряду великих економік були знижені.

В США, в той час як прогноз реального росту ВВП на 2018 рік залишається незмінним – 2,9%, прогноз на 2019 рік був переглянутий до 2,5% через нещодавні торгові санкції та мита проти Китаю та Ірану.

Згідно з прогнозом, перспективи розвитку в країнах з економіками, що формуються та розвиваються, перспективи також знижаються через специфічні для країн фактори, більш жорсткі фінансові умови, геополітичну напруженість та більш високі ціни на нафту.

«Реальний ВВП в єврозоні уповільниться до 1.9% в 2019 році у порівнянні з 2,9% в 2018 році. Ріст буде помірним в Сполученому Королівстві після сюрпризів, які подавили активність на початку 2018 року», – йдеться в повідомленні.

Також МВФ прогнозує, що експортери нафти на Близькому Сході, в Північній Америці, Афганістані та Пакистані спостерігатимуть помітне покращення зовнішнього та фінансового балансу в 2018-2019 роках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло