МВФ рекомендує центробанкам розглянути питання щодо створення цифрової валюти

МВФ рекомендує центробанкам розглянути питання щодо створення цифрової валюти

Держави і центральні банки можуть знайти свою роль у цифровій економіці, що формується

МВФ рекомендує центробанкам розглянути питання щодо створення цифрової валюти
Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард
Фото: Shutterstock

Центральним банкам слід вивчити питання про емісію власної цифрової валюти, щоб компенсувати зниження використання готівки, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард на саміті АСЕАН у Сінгапурі.

«Різні центральні банки по всьому світу серйозно розглядають ці ідеї, у тому числі в Канаді, Китаї, Швеції та Уругваї. Вони, як і МВФ, йдуть в ногу зі змінами і новим способом мислення», – сказала вона.

За її словами, держави і центральні банки можуть знайти свою роль у цифровій економіці, що формується, аби уникнути ситуації, коли «занадто багато влади сконцентровано в руках невеликої кількості роздутих приватних операторів платежів».

Крім того, Лагард підкреслила, що у МВФ немає повної впевненості в тому, як слід працювати з новими видами платежів і валют, і що у центробанків можуть виникнути різноманітні складності. Зокрема, буде непросто знайти баланс між захистом конфіденційності користувачів валюти і заходами щодо запобігання злочинів і порушень.

Нагадаємо: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері криптовалют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло