Мінекономрозвитку України розробило план з легалізації криптовалют

Мінекономрозвитку України розробило план з легалізації криптовалют

Відсутність правового статусу і юридичні труднощі змушують цифрові валюти переходити в тінь

Мінекономрозвитку України розробило план з легалізації криптовалют
фото Shutterstock

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері криптовалют, повідомляється на сайті відомства.

Згідно з планом концепції, в 2018-2019 роках передбачено визначення правового статусу криптовалюти, торгових платформ і обмінників, що мають справу з цифровими активами. В цей же час уряд повинен проаналізувати проблеми та тенденції ринку, а також опрацювати пропозиції для регулювання індустрії.

У 2020-2021 роках провайдери криптогаманців повинні отримати статус «суб'єктів первинного фінансового моніторингу», йдеться в документі Мінекономрозвитку. На цьому ж етапі передбачається розробка законопроектів, які регулюють використання токенів, смарт-контрактів, проведення ICO.

За оцінками Офісу ефективного регулювання, у 2017 році Україна входила в топ-10 країн світу за кількістю користувачів віртуальних валют. А обсяг майнінгу (отримання криптовалют за допомогою комп’ютерних потужностей) в Україні перевищує $100 млн.

Попри це, в Україні існує правова невизначеність щодо діяльності, пов’язаної з криптовалютами. Як наслідок, ринок віртуальних валют значною мірою розвивається «у тіні», що призводить до негативних наслідків для економіки.

У Мінекономрозвитку впевнені, що завдяки реалізації концепції користувачі криптовалютами отримають можливість користуватися банківськими послугами, офіційно запрошувати іноземні інвестиції і проводити ICO.

«Держава зможе збільшити обсяг доходів до бюджету, а також надходження іноземної валюти в Україну і стимулювати розвиток цифрової економіки. Реалізація концепції також дозволить гармонізувати законодавство України в сфері віртуальних валют до законодавства ЄС», – йдеться в повідомленні відомства.

Раніше повідомлялося, що Мінфін України оголосив про створення робочої групи для підготовки податкового законодавства щодо криптовалют.

Більше про це – в матеріалі Mind «Чи вдасться легалізувати криптовалюту в Україні».

Нагадаємо, у Вірменії відкрили одну з найбільших у світі майнінгових ферм з 3000 серверів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло