13 країн зацікавлені в покупці російських комплексів ППО С-400

13 країн зацікавлені в покупці російських комплексів ППО С-400

Перевага російської зброї – при її постачанні ніхто не дотримується необхідних бюрократичних процедур

13 країн зацікавлені в покупці російських комплексів ППО С-400
фото Wikipedia

Щонайменше 13 країн висловили зацікавлення у придбання російської ракетної системи С-400 взамін американських аналогів, незважаючи на можливі санкції від Сполучених Штатів, повідомляє CNBC з посиланням на анонімні джерела, які особисто ознайомилися зі звітами американської розвідки.

Одне з джерел стверджує, що питання купівлі російських систем ППО обговорювали Саудівська Аравія, Катар, Алжир, Марокко, Єгипет, В'єтнам та Ірак.

США очікують, що деякі з країн не стануть втілювати цю угоду на практиці, остерігаючись санкцій Вашингтона.

Мобільні зенітні ракетні комплекси «земля-повітря» дальнього радіусу дії С-400 виготовлені за аналогією з американськими комплексами Patriot і THAAD.

Китай, Індія та Туреччина вже підписали з Кремлем угоди про закупівлю С-400.

На питання, чому країни купують С-400 замість американських систем Patriot або THAAD, одне з джерел у розвідці пояснило, що іноземні військові не хочуть виконувати складний бюрократичний процес купівлі зброї в уряду США.

«Багато з цих країн не хочуть чекати всіх регуляторних узгоджень від США, – сказало джерело. – В С-400 значно менші експортні вимоги, і Кремль готовий прискорити продажі, пропустивши будь-які регулюючі норми, це схоже на покупку з полиці».

Вважається, що система С-400 має більший діапазон, ніж американська THAAD. Російська система, оснащена пусковими установками та 32 ракетами, здатна атакувати військові літаки, такі як винищувач F-35.

Інше джерело повідомило, що Росія постачає С-400 вже через 2 роки після підписання угоди, тоді як США – через значно довший час.

Також російське озброєння, як правило, вважається менш дорогим, ніж американське.

Минулого року Туреччина підписала угоду з Москвою щодо придбання С-400 на суму $2,5 млрд.

Проти країн, яку купують російське ППО, США можуть ввести економічні та політичні обмежувальні заходи відповідно до Закону про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій, підписаним президентом Трампом в серпні 2017 року.

У вересні США ввели санкції проти Китаю у зв'язку із закупівлею російських винищувачів і ракет.

Нагадаємо, Туреччина, попри застереження США, розпочала будівництво майданчика для російських С-400.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло