Захворіло у світі
112,590,567
Померло у світі
2,498,273
Вилікувалось у світі
63,535,290
Захворіло в Україні
1,325,841
Померло в Україні
25,596
Вилікувалось в Україні
1,159,311
Мексиканський підприємець позивається проти Coca-Cola та вимагає $345 млн компенсації

Мексиканський підприємець позивається проти Coca-Cola та вимагає $345 млн компенсації

Хосе Антоніо дель Валле переконаний, що корпорація вкрала та незаконно використовує його ідею із напоєм для «покращення роботи мозку»

Мексиканський підприємець позивається проти Coca-Cola та вимагає $345 млн компенсації
фото pixabay.com

Мексиканський підприємець Хосе Антоніо дель Валле позивається проти компанії Coca-Cola та вимагає $345 млн відшкодування за нібито викрадення нею його ідеї із напоєм для «покращення роботи» мозку. Про це повідомляє FT.

Підприємець обвинуватив найбільшого в світі виробника напоїв у корпоративному шахрайстві та звернувся до прокуратури.

Видання повідомляє, що мексиканський підприємець запустив власну лінію напоїв на основі добавки gaba (гамма-аміномасляної кислоти), яка є одним з важливих медіаторів головного мозку, в 2012 році в Мексиці та Нідерландах. Втім в 2016 він припинив виробництво, зайнявся ребрендингом та переглянув формулу продукту.

Після забезпечення банківського фінансування він провів переговори з Coca-Cola Mexico в 2017 щодо можливої співпраці. Обидві сторони підписали контракт в грудні 2017 року, в якому йдеться, що Coca-Cola та її дочірні компанії не братимуть участь у жодному іншому проекті, який пов’язаний із виробництвом, розповсюдженням або продажем будь-якого напою, подібного Go Gaba, принаймні протягом 30 місяців після того, як завершиться термін угоди.

Менш ніж за 6 місяців, дель Валле дізнався, що Coca-Cola запустила в Японії напій Fanta Gaba. За його ж словами, після звернення його адвокатів, компанія прибрала цей продукт.

«Це не лише про мене, це про підприємців та підприємництво. Це справедливість. Ніхто не хоче йти проти величезної корпорації, як Coca-Cola, але я довго думав та вирішив зробити те, що повинен», – заявив дель Валле.

Його справа може мати важливі наслідки для корпорації в Мексиці, яка є одним з її найбільших ринків.

«Нам невідомо про будь-які розслідування, які проводить влада Мексики за участі компанії або її дочірніх підприємств. Компанія Coca-Cola та її «дочки» дотримуються наших світових практик, які завжди поважають права інтелектуальної власності, комерційну та конфіденційну інформацію, якою ми обмінюємось з потенційними партнерами», – заявили в Coca-Cola.

Крім того, в компанії уточнили, що угода з дель Валле «була розірвана ним в односторонньому порядку», а також що Coca-Cola в Японії розпочала розробку напою з gaba ще в 2006 році.

Адвокат позивача заявив, що угоду і справді було розірвано його клієнтом, але вже після того, як він дізнався про появу Fanta Gaba в Японії .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті