Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
SpaceX дали зелене світло на виведення 12 тисяч супутників для інтернету

SpaceX дали зелене світло на виведення 12 тисяч супутників для інтернету

Маск має загалом 9 років на повну реалізацію свого проекту

SpaceX дали зелене світло на виведення 12 тисяч супутників для інтернету
фото pixabay.com

Цього тижня влада США надала дозвіл приватній аерокосмічній компанії SpaceX вивести на орбіту Землі 12 тис супутників, щоб розширити доступ до бездротового інтернету до 2020-х років. Про це повідомляє Phys.org.

Зазначається, що мережа SpaceX значно збільшить кількість супутників навколо Землі.

За словами Управління ООН з питань космічного простору, з моменту запуску першого супутника «Спутнік» в 1957 році, людство відправило в космос понад 8 тис об’єктів.

Вважається, що від четвертини до половини з них досі перебувають в робочому стані.

Федеральна комісія із зв’язку (FCC) США оголосила, щ о дала дозвіл SpaceX запустити 7 518 супутників, додатково до тих 4 425, запуск яких вона схвалила раніше.

У відповідності до правил FCC генеральний директор SpaceX Ілон Маск має 6 років, щоб вивести на орбіту половину із зазначеної кількості та загалом 9 років на повноцінну реалізацію проекту.

В компанії планують, що супутники знаходитимуться на навколоземній орбіті, від 208 до 215 миль (від 225 до 346 км). Рішення розмістити супутники саме на такій відносно низькій висоті пояснюється тим, щоб скоротити час зв’язку між користувачами інтернету на Землі та космічними супутниками, що зробить швидкість вищою .

Але, з іншої сторони, таку доволі низьку висоту може бути важко підтримувати, а менші супутники мають коротший термін служби, ніж більші за розмірами.

FCC також дал і іншим компанія дозволи на запуски супутників: Kepler (140), Telesat (117) та LeoSat (78)

Нагадаємо: перший дозвіл на розгортання свого глобального супутникового інтернету, який Маск охрестив Starlink, компанія SpaceX отримала в березні цього року.

Як повідомлялось, «Роскосмос» вирішив кинути виклик Ілону Маску та заявив, що РФ також планує запустити власну систему супутникового інтернету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті