Суди рятують «Оптімус Конекшн» від штрафів за зрив поставки палива для Міноборони

Суди рятують «Оптімус Конекшн» від штрафів за зрив поставки палива для Міноборони

У всіх випадках фірма посилається на непередбачувані обставини, що виникли у її контрагентів, і які завадили виконати поставку у термін

Суди рятують «Оптімус Конекшн» від штрафів за зрив поставки палива для Міноборони
Фото: Shutterstock

ТОВ «Оптімус Конекшн» виграло суди першої інстанції у Києві та Дніпрі проти міністерства оборони по контрактам на поставку палива загальною вартістю 759,47 млн грн. Про це з посиланням на дані судового реєстру пишуть Наші гроші.

Так, 13 вересня цього року, Господарський суд Києва розірвав отир договори на поставку палива за договорами від липня минулого року на загальну вартість 567,16 млн грн. Сума тендерного забезпечення у вигляді електронної банківської гарантії за контрактами становила 19,42 млн грн.

Разом з цим, 19 вересня, суд  вирішив внести зміни до ще одного договору від липня 2017 року на 100,30 млн грн. Змінами фірмі дозволяється родовжити термін виконання контракту з 30 вересня по 26 грудня 2017 року. Банківське забезпечення за даним лотом становило 3,16 млн грн.

«Оптімус Конекшн» отримав рішення Господарського суду Дніпропетровської області щодо переносу кінцевого строку поставки палива за договором від 22 червня 2017 року – з 30 жовтня до 26 грудня 2017 року. 

Вартість контракту становила 92,01 млн грн, а розмір банківського забезпечення сягав 2,78 млн грн. При цьому, 25 травня цього року Дніпропетровський апеляційний суд направив справу на розгляд до Господарського суду Києва за підсудністю, тож надалі цей спір розглядатимуть уже київські судді.

Так, «Оптімус Конекшн» оскаржує договори з Міноборони, укладені в минулому році по яким не змогла вчасно поставити паливо. Тоді компанія мала назву «Газтрейд» і була відома як один з найбільших постачальників бензину для Міноборони.

Сама компанія замовляла паливо для армії у ТОВ «Трейд Коммодіті». Для виробництва бензину останнє купувало газовий конденсат у ТОВ «Хімпродторг ЛТД», а те – у «Реtro Energy Group Limited» (Дубаї, ОАЕ)

У всіх випадках фірма посилається на непередбачувані обставини, що виникли у її контрагентів, і які завадили виконати поставку у термін.

Зокрема, йдеться про проблеми на Миколаївській митниці при ввезенні газового конденсату компанією «Хімпродторг ЛТД». Або ж, про арештовані рахунки ТОВ «Трейд Коммодіті» у межах кримінального розслідування НАБУ.

Будучи учасником закупівель Міноборони, «Газтрейд» залучало банк «Південний» у якості банка-гаранта виконання зобов’язань за майбутніми договорами. Загальна сума тендерного забезпечення за лотами, у межах яких були укладені спірні договори, становить 25,37 млн грн.

Раніше повідомлялось, що  «Трейд Коммодіті», ОККО, WOG та SOCAR здійснять поставку 25 000 тонн авіапалива для Міноборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло