Маск запропонує Daimler разом випускати електрофургон Sprinter
Співпраці може завадити те, що в Daimler розглядають Tesla як конкурента

Засновник компанії з випуску електромобілів Tesla Ілон Маск заявив про можливу співпрацю з концерном Daimler. Про це він написав у своєму Twitter, повідомляє HighTech Plus.
Спочатку Маск ретвітнув пост власниці електрокара Model 3, яка звернулася в техпідтримку компанії після проколу шини. Tesla відправила до неї брендований фургон на базі Mercedes-Benz Sprinter.
Користувачі соцмережі відзначили, що Tesla варто було б створити свою версію електро-мінівена. На це Маск відповів:
«Було б цікаво попрацювати з Daimler/Mercedes над електричним Sprinter. Це крутий фургон», – написав Маск. Він додав, що Tesla направить запит німецькому автогіганту.
Maybe interesting to work with Daimler/Mercedes on an electric Sprinter. That’s a great van. We will inquire.
– Elon Musk (@elonmusk) 19 листопада 2018 р.
Tesla раніше вже співпрацювала з Daimler. У 2009 році німецька корпорація вклала в Tesla $50 млн. У той період інвестиції врятували підприємство, яке ледве оговтувалося після фінансової кризи. Tesla також постачала Daimler силові установки для першого покоління електрокарів Smart і електричних версій Mercedes-Benz B-класу. У 2014 році Daimler вигідно продала свою частку акцій за $780 млн, а пізніше контракт між компаніями було розірвано.
Цікаво, що за кілька тижнів до повідомлення Ілона Маска глава Daimler Дітер Цетше в одному з інтерв'ю повідомив, що його компанія не планує купувати акції Tesla, оскільки розглядає підприємство Маска як конкурента.
«Однак це не виключає нашої співпраці в майбутньому», – зауважив Цетше.
Слід зазначити, що в даний момент Mercedes-Benz вже веде розробку мінівена на електротязі самостійно і планує вивести його на ринок в 2019 році.
В наступному твіті Ілон Маск визнав, що наразі в Tesla немає можливості розробити власний фургон. У пріоритеті у компанії випуск електрокара Model Y, спорткара Roadster, пікапа і вантажівки на електротязі, а також сонячної покрівлі.
Єдиний варіант, який розглядає бізнесмен, – це придбання порожніх каркасів у Daimler і обладнання їх електричної «начинкою» власного виробництва.
Нагадаємо, після довгого періоду фінансових проблем Tesla нарешті стала прибутковою та починає виробництво кросовера Model Y.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].