Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Данія відмовилась постачати зброю до Саудівської Аравії

Данія відмовилась постачати зброю до Саудівської Аравії

МЗС Данії вирішило не надавати королівству зброю та військову техніку через критичну ситуацію в Ємені та вбивство журналіста Хашоггі

Данія відмовилась постачати зброю до Саудівської Аравії
фото Amnesty International

Данія призупинила підписання рішення щодо видачі дозволу на експорт зброї та військової техніки до Саудівської Аравії через вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі. Про це повідомляє CNBC із посиланням на заяву глави МЗС країни Андерса Самуельсена.

Зазначається, що Саудівська Аравія є одним з найбільших імпортерів зброї у світі. Королівство очолює військову коаліцію, яка бере участь у громадянській війні в Ємені, в якій вже загинули десятки тисяч людей.

«З огляду на погіршення на і без того жахливої ситуації в Ємені та вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі, ми знаходимось в новій ситуації», – сказав міністр.

За даними міністерства, минулого року Данія видала 10 ухвал щодо надання зброї. Прес-секретар сказав, що дія уже наданих дозволів не буде призупинена.

Нагадаємо: Німеччина також вирішила повністю зупинити експорт зброї до Саудівської Аравії, втім питання щодо вже підписаних контрактів залишається відкритим.

Як повідомлялось, тим часом президент Дональд Трамп, незважаючи на суперечливу ситуацію із розслідування вбивства Хашоггі, похвалив саудівську владу за ціни на нафту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті