Рада виділила майже 50 млн грн на захист інформаційних ресурсів ЦВК під час виборів

Рада виділила майже 50 млн грн на захист інформаційних ресурсів ЦВК під час виборів

За проголосували 226 народних депутатів

Рада виділила майже 50 млн грн на захист інформаційних ресурсів ЦВК під час виборів
Фото: Shutterstock

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін у додаток №3 до закону «Про державний бюджет на 2018 рік» (№8496). Про це повідомляє Бізнес Цензор.

За проголосували 226 народних депутатів.

Документ розроблено з метою забезпечення захисту інформаційних ресурсів Центральної виборчої комісії (ЦВК) в умовах постійних кібератак на інформаційні системи в Україні, підготовки до чергових виборів президента і народних депутатів і для забезпечення виконання вимог закону «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

Для реалізації поставленої мети законопроектом пропонується виділити ЦВК з бюджету на 2018 рік 36,81 млн грн за програмою «Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів», а також 12,85 млн грн – «Функціонування Державного реєстру виборців».

Засоби запропоновано виділити у зв'язку зі скороченням передбачених держбюджетом витрат на проведення місцевих виборів на 49,66 млн грн.

Додаткові кошти для ЦВК повинні піти на встановлення сучасного мережевого обладнання захисту інформації (18,78 млн грн), оновлення системи зберігання даних (5,76 млн грн), модифікацію систем захисту інформації та проведення їх державної експертизи (2 млн грн).

Також передбачено створення в Секретаріаті ЦВК окремого підрозділу з кібербезпеки, для укомплектування якого необхідні додаткові кошти на оплату праці (10,27 млн ​​грн).

Виділені кошти й на оновлення потужностей друкованих пристроїв для забезпечення виготовлення списків виборців та іменних запрошень на вибори (на суму 8,19 млн грн), впровадження сучасних програмних і апаратних засобів захисту інформації (4,66 млн грн).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло