ЄС та Британія узгодили проект декларації щодо майбутніх відносин після Brexit

ЄС та Британія узгодили проект декларації щодо майбутніх відносин після Brexit

Декларацію було погоджено на рівні переговірників, тепер треба, щоб його схвалили офіційні представники країн-членів ЄС

ЄС та Британія узгодили проект декларації щодо майбутніх відносин після Brexit
фото pixabay.com

Сьогодні Європейський союз та Великобританія угодили політичну декларацію про майбутні відносини між сторонами після Brexit. Про це повідомляє Politico.

Ця політична декларація, що складається з 26 сторінок є додатковим документом до більшої широкої угоди про вихід Британії зі складу блоку, яка була узгоджена минулого тижня. Текст нової декларації закликає до «амбітного, широкого та збалансованого економічного партнерства» між ЄС та Британією після Brexit.

Зазначається, що текст декларації ще не опубліковано і не відправлено на розгляд країнам-членам ЄС, тобто він може бути не остаточним. Офіційні представники країн Євросоюзу тепер ретельно його вивчатимуть, щоб визначити, чи є умови, зазначені в ньому, для них прийнятними.

Видання повідомляє, що в документі, зокрема йдеться про зобов’язання щодо торгівлі, кордон з Ірландією, плани «збудувати та покращити єдину митну територію», «механізми торгівлі послугами та інвестиції в сектори послуг» та інші питання.

Суперечливе питання щодо статусу Гібралтару не згадується, що значить, це питання обговорюватиметься найближчими днями, але до позапланового саміту ЄС 25 листопада, під час якого мають затвердити документ.

Нагадаємо: 16 листопада прем'єр-міністр Британії Тереза Мей та представники країн-членів ЄС досягли компромісу щодо умов виходу країни зі складу блоку. Наразі документ ухвалено як Великобританією, так і 27 країнами ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло